Про відбиття "формули Штайнмаєра" в законі про особливий статус Донбасу розповів Арестович

Олексій Арестович. Фото: kanaldom.tv

Верховна Рада, найімовірніше, в черговий раз продовжить дію закону про особливий статус Донбасу. При цьому застосувати його на практиці не має можливості вже 7 років. Про це в програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" розповів спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.

Він нагадав, що закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (так званий закон про особливий статус Донбасу) був ухвалений ще у 2014 році. І що в ньому вже врахована "формула Штайнмаєра", на реалізації якої наполягає російська сторона.

"Формула Штайнмаєра" відбита в 10-му пункті цього закону, який ухвалений у вересні 2014 року. Вона там "закодована". Її туди вписали при Порошенкові. І через 4-й підпункт цього 10-го пункту закон не виконується і не виконуватиметься, судячи з усього, найближчим часом. Із тієї простої причини, що цей пункт передбачає виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань. Поки абсолютно не видно, щоб Російська Федерація на це йшла", — сказав Арестович.

Проте він вважає, що Верховна Рада продовжить дію закону в черговий раз.

"В цілому ми продовжимо його, так. Я маю на увазі, що не має значення 10-й пункт — є там "формула Штайнмаєра" чи ні. Це особливо нічого не вирішує.... З формулою чи без формули можна абсолютно не хвилюватися за продовження цього закону, якщо парламент вирішить його продовжити", — зазначив спікер української делегації в ТКГ.

Повна версія інтерв'ю:  "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем: обговорюємо "вибори" в ОРДЛО, "Залізний купол" і "особливий статус" Донбасу

Нагадаємо, що закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (так званий закон про особливий статус Донбасу) за фактом вступає в дію лише після проведення виборів на окупованій частині Донбасу. І всі його положення розраховані на звільнену територію.

Закон був ухвалений ще у вересні 2014 року, набрав чинності 18 жовтня 2014 року. Спочатку термін його дії був розрахований на три роки. Тому 6 жовтня 2017 року Верховна Рада знову проголосувала за "особливий статус" Донбасу, продовживши його вже на рік. Протягом наступних 2018-2020 років також закон пролонгувався на рік. Крайній термін його дії — 31 грудня 2021 року.

Читайте також: Росія "вбиває в усіх сенсах" регіон ОРДЛО, щоб все-таки повернути його Україні, — Гармаш

Медіа-партнери
Прямий ефір