Про підстави для збільшення суми аліментів розповів юрист (ВІДЕО)

Алименты. Фото: ukranews.com

Розмір аліментів може змінюватися залежно від різних умов, зокрема від стану здоров'я дитини. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів глава Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції Олександр Баранов.

Якщо сума аліментів була визначена сторонами в добровільному порядку і зафіксована в нотаріальному договорі, то змінити її батько й мати також можуть у добровільному порядку. Але часто трапляється, що суму виплат визначили в суді. Тоді для її збільшення доведеться знову звертатися в судові інстанції.

"Мамі дитини необхідно звернутися до суду з документами, які підтверджуватимуть, що змінилося, чому є необхідність збільшити суму аліментів на утримання дитини. Це можуть бути документи, які підтверджують, що дитина захворіла, і показують витрати на лікування. Можливо, це будуть документи, які підтверджують зміну фінансового стану другого з батьків", — розповів Олександр Баранов.

Мінімальний розмір аліментів, які можуть бути виплачені на дитину, — це 50% від прожиткового мінімуму. Рекомендована сума — це прожитковий мінімум і більше.

Читайте також: Не допомагає у вихованні: чи можна позбавити одного з батьків прав на дитину (ВІДЕО)

Якщо один з батьків звернеться до суду з вимогою збільшити розмір аліментів, в суді всебічно розглядатимуть ситуацію. Враховуватиметься, зокрема, чи є у другого з батьків інші діти, непрацевлаштовані дружина або чоловік, батьки.

"Для звернення до суду потрібно буде зібрати документи, які підтверджують, що дитина захворіла, що збільшилися витрати на її утримання, які ліки необхідно купувати, які грошові суми витрачаються на утримання дитини. Оскільки у нас законодавством передбачено, що в разі розлучення батьки повинні утримувати дитину 50/50, суд ці документи розглядає і, якщо необхідно, ухвалює рішення про збільшення виплати аліментів другим з батьків", — пояснив юрист.

Раніше повідомлялося, що уряд встановив механізм індексації аліментів.

Нагадаємо, що щоденний соціально-правовий проєкт "Имею право" допомагає жителям тимчасово окупованих територій і "сірої зони" отримати відповіді на найпоширеніші юридичні та побутові питання. Правову підтримку в ефірі телеканалу "Дом" надають юристи безоплатних правових центрів Міністерства юстиції України.

Своє запитання можна поставити:

  • на електронну пошту проєкту "Имею право" [email protected];
  • на Facebook-сторінці телеканалу "Дом";
  • зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги (БПД) 080-021-31-03, завантаживши мобільний додаток "Безоплатна правова допомога" або звернувшись безпосередньо до одного з 538 офісів БПД у вашому регіоні для особистих консультацій.
Медіа-партнери
Прямий ефір