Про небезпеку мутації штаму "дельта" та необхідність вакцинації розповів імунолог

Вакцинация в Украине. Фото: grand.photo

Входження України до нового піку захворюваності на COVID-19 було прогнозоване. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів старший науковий співробітник лабораторії імунології Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної академія медичних наук України Борис Донськой.

"Існує два шляхи уникнення великої смертності та заповнених реанімацій. Це тотально вакциноване населення або локдаун. Українці обрали локдаун", — наголосив експерт.

На сьогодні критично надто мало українців вакциновано.

"Насправді ми так само місяць-два тому не прогнозували, що цей пік буде більшим за попередній. Так само ми думали, що велика кількість українців прищепилася, і, можливо, щепиться ще. І плюс те, що чимала кількість перехворіла, цих цифр не мало бути. Однак, на жаль, виявилося, що критично надто мало українців вакциновано та недостатньо перехворіло, тобто хворіємо далі", — сказав імунолог.

З кожним новим інфікуванням штам "дельта" отримує можливість нової мутації.

"Поки вірус інфікує мільйони людей, з кожним конкретним інфікуванням у нього з'являється ще один шанс змінитися, ще один шанс спробувати підлаштуватися під нові умови. І, коли він має мільйони шансів, що один із них для нього буде вдалим... На жаль, для нас це буде невдача. Тому що з кожним таким шансом вірус набуває більших можливостей уникати імунної відповіді на базовий уханьський штам. Крім того, він відпрацьовує оптимальну стратегію щодо зараження, розмноження та передавання. І кожен новий штам буде ефективнішим", — роз'яснив Донськой.

Крім того, "дельта"-вірус завдяки своїй активності витісняє всі інші штами.

"Тому що всі інші слабші, повільніші. І тому вже за кілька тижнів "дельта" витіснила всі інші варіанти, оскільки там, де він пройшов, іншим уже нема чого робити", — уточнив експерт.

Захиститися допоможе вакцинація. Що більше людей отримають щеплення, то вищий шанс ефективного опору пандемії.

"Ми бачимо за регулярними звітами і британськими, й ізраїльськими, і європейськими, що вона працює. На жаль, вона вже тепер не настільки високоефективна, як нам хотілося б, і якою вона була проти ворога, який був позавчора. Це очевидно, що вірус поступово шукатиме шляхи. Що швидше ми з ним покінчимо, то менше він матиме шансів знайти "козирний" аргумент для інфікування людей", — підсумував імунолог.

Повна версія інтерв’ю: Українці обрали локдаун: динаміку пандемії та необхідність вакцинації обговорюємо з імунологом

Нагадаємо, 734 смерті від коронавірусу зафіксували в Україні за 25 жовтня. За останні дні виявляють по 19-23 тис. нових випадків COVID-19, величезні цифри маємо й за кількістю госпіталізованих (до 3 тис. осіб на добу). У Київській школі економіці підрахували, що вже наступного тижня кількість хворих на добу може становити до 30 тис. українців.

Із позитивного — зростання кількості вакцинованих до 290 тис. на добу. Станом на 26 жовтня понад 7 млн українців отримали дві дози вакцини від COVID-19. Це становить близько 19% усіх українців та 30% дорослого населення, яке перебуває на території країни.

Читайте також: Поєднання вакцин AstraZeneca, Pfizer та Moderna ефективне проти штаму "дельта", — академік НАН

Прямий ефір