Украина наш дом

Про підсумки візиту 17-18 грудня 2020 року міністра закордонних справ Турецької Республіки Мевлюта Чавушоглу (Mevlüt Çavuşoğlu) в Україні

Фото МИД Турции

(Фрагмент з офіційного повідомлення МЗС Туреччини)

Міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу (Mevlüt Çavuşoğlu) відвідав Україну 17-18 грудня 2020 року для підготовки 9-го засідання Стратегічної ради високого рівня та для участі в засіданні у форматі 2+2 з міністрами закордонних справ і оборони Туреччини та України.

Міністр Чавушоглу наголосив, що Туреччина не визнає незаконну анексію Криму і завжди буде підтримувати своїх кримськотатарських братів і сестер.

18 грудня 2020 року Мевлют Чавушоглу провів плідну зустріч з прем'єрміністром України Денисом Шмигалем.

 Міністр заявив, що обсяг двосторонньої торгівлі України та Туреччини становить приблизно 5 млрд дол. США, а мета – 10 млрд дол. США. А також, що Угода про вільну торгівлю допоможе досягти цієї мети, і що ми будемо розвивати нашу співпрацю у всіх областях, від енергетики до оборони та промисловості.

У той же день дипломат обговорив поточну ситуацію на Донбасі з главою Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки і співпраці в Європі.

 Міністр Чавушоглу заявив, що наші посли, які очолювали місію з самого початку, виконали важливе завдання, що питання Донбасу має вирішуватися дипломатичним шляхом, і що Мінські домовленості повинні бути повністю виконані.

Фото МЗС Туреччини

Пізніше в той же день глава турецького зовнішньополітичного відомства зустрівся з представниками гагаузьких тюрків в Україні і зазначив, що радий бачити їх зростаючий вплив в місцевій політиці, і що підтримка Туреччини в галузі культурі та освіти для просування гагаузької ідентичності триватиме.

 Також 18 грудня Мевлют Чавушоглу був прийнятий президентом України Володимиром Зеленським та передав йому вітання від президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

 Міністр Чавушоглу заявив, що двосторонні відносини з Україною перебувають на відмінному рівні, і що наступного року відбудеться 9-те засідання Стратегічної ради високого рівня в Туреччині.

Пізніше турецький дипломат взяв участь у зустрічі в форматі 2+2 з міністрами закордонних справ і оборони Туреччини та України.

Прямий ефір