Украина наш дом

Про розробку української вакцини проти COVID-19 розповіли в НАН України

Сергей Комисаренко. Фото: kanaldom.tv

Українські вчені розробляють вакцину, яка знадобиться для боротьби з новими варіантами вірусу. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів академік-секретар Відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України Сергій Комісаренко.

Вакцини створюються за різними принципами, зазначив учений. Наприклад, під час створення CoronaVac виконується хімічна інактивація вірусу.

"Є різні платформи для створення вакцин. Наприклад, використання цілого вірусу. Цей принцип застосовується у китайській вакцині CoronaVac. Це класична методика, одна з найпростіших. Вирощується вірус, хімічно інактивується, надходить до організму людини, той із ним бореться, виробляючи антитіла та імунну стійкість", — пояснив Комісаренко.

Однак такий препарат в Україні зараз створити не можна, оскільки немає відповідних лабораторій, сказав академік. Крім того, це дорога вакцина.

"Ми не можемо такий препарат зробити. Чому? Відповідь проста: ми не маємо цього вірусу. І ми не маємо лабораторій, які можуть вирощувати ці віруси. Ми не маємо жодної лабораторії третього або четвертого рівня безпеки. Тому ми не маємо цього вірусу, ми не можемо його інактивувати. Це вакцина, до речі, дорога. Тому що, аби мати багато вакцини, потрібно мати багато вірусу, який вирощується. Далі. Є ДНКові вакцини. Це та сама AstraZeneca, той самий російський "Спутник V", — уточнив Комісаренко.

Тим часом українські вчені зараз розробляють власну вакцину, близьку до Moderna та Pfizer, акцентував учений.

"Ми ж в Україні розробляємо більш цікавий варіант. Ми повинні зробити вакцину, яка дуже схожа на Moderna та на Pfizer", зазначив Комісаренко.

Вона знадобиться для боротьби з новими варіантами вірусу, сказав академік.

Це мРНКова вакцина, яка нам поки не потрібна сьогодні, але вона знадобиться завтра, коли з'явиться новий варіант коронавірусу. Вона нам потрібна, тому що її легко адаптувати до варіантів, які напевно з'являтимуться. Зараз навіть так і називають — "варіант Х", тобто ще невідомий. І наша вакцина дасть нам змогу боротися зі злоякісним ростом", — деталізував Комісаренко .

Повна версія інтерв'ю: Нові карантинні заходи, необхідність щеплень і українська вакцина: інтерв'ю з академіком НАН України Сергієм Комісаренком

Нагадаємо, ситуація із COVID-19 в Україні стрімко погіршується. Щоби зупинити поширення захворювання, Кабінет міністрів з 21 жовтня запроваджує обмеження, які торкнуться пасажирських перевезень. Тим часом відділення київських лікарень, які приймають хворих на COVID-19, заповнені майже на 47%, і понад 95% пацієнтів не щеплені.

Читайте також: Осіння хвиля коронавірусу: інтерв'ю з академіком НАН України Сергієм Комісаренком

Прямий ефір