Про наслідки для РФ після ухвалення закону про корінні народи розповіли в Меджлісі (ВІДЕО)

Нариман Джелял. Фото: qha.com.ua

Законопроєкт "Про корінні народи України" (№ 5506), який президент Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний, можуть винести на розгляд Верховної Ради вже найближчого парламентського тижня — на початку червня, повідомляє телеканал "Дом".

До парламенту законопроєкт внесли 18 травня — у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

"Вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроєкт про корінні народи. Упевнений, що в стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали 30 років, вісім скликань Верховної Ради та всі попередні президенти" , — зазначив президент Володимир Зеленський.

Документ підтримують як в монобільшості, так і в опозиції.

"Ми знаємо, що таке втратити все і майже 50 років боротися за повернення додому в Крим. Сьогодні ми знову змушені боротися з окупантом на нашій землі. Але цього разу ми, кримські татари, в цій боротьбі не одні. Сьогодні ми як ніколи єдині в нашій спільній боротьбі за Крим. І правда за нами", — говорить народний депутат України з фракції "Голос" Рустем Умеров.

Корінні народи Криму — кримські татари, кримчаки та караїми — прагнули до своєї самоідентифікації та потребували закону, який визначає їхній статус і права, упродовж всієї історії незалежної України. Ухвалення відповідного закону зможе вирішити цілу низку правових питань, що стосуються корінних народів.

"Корінні народи отримують право вести з державою вже на підставі цього закону конкретний діалог про своє бажання самовизначитися у межах української держави. Тепер для цього буде конкретний закон. Йдеться про державну підтримку діяльності представницьких інституцій корінних народів. Такі інституції з багаторічним досвідом роботи має кримськотатарський народ — це Курултай, національний парламент, і Меджліс — його виконавчий орган. Тут йдеться про підтримку культурних прав вже більш конкретно, їхнє фінансування", — пояснює перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Ще один важливий момент, який допоможе врегулювати закон про корінні народи — це використання природних ресурсів і багатств тієї землі, де живуть кримські татари. На думку Нарімана Джеляла, ця норма викликає крайнє неприйняття з боку окупаційної влади півострова.

"Підтримка кримських татар українською державою, міжнародною спільнотою повністю ламає всю ту ідеологічну структуру, на якій будується так званий російський Крим. Російська держава говорила, що Крим — російська земля, приводячи якісь там аргументи, а тут всі вже говорять — є корінний народ, це його територія, і він має певні інші права на цю територію", — наголошує Джелял.

Ухвалення закону "Про корінні народи" завадить Кремлю домагатися визнання Криму частиною РФ.

Раніше член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель зазначила, що закон про корінні народи посилить боротьбу за права кримських татар.

Читайте також: Проблема водопостачання в Криму загострилася через мілітаризацію півострова, — МЗС

Медіа-партнери
Прямий ефір