Про Голодомор у картинах — незвичайна виставка відкрилася у Києві (ВІДЕО)

Картина на виставці. Фото: ukrinform.ru

У Києві відкрилася виставка картин із приватної колекції, присвячена темі Голодомору. На полотнах зображено всі жахи, з якими зіткнулися українці у 1932-1933 роках. Про це повідомляє "Дом".

Так, художниця Віра Кулеба зобразила на полотнах своїх родичів. Не всім їм вдалося вижити.

"Я розпитувала, як вижили родичі по маминій лінії — дідусь і бабуся, які вже після війни загинули. Каже, лежало якесь насіння на горищі. І ми це насіння парили і жили. Розпитувала, а як же братик помер? Мама побіліла, ноги набрякли, але вона вижила", — поділилася вона.

На виставці представлено близько 70 художніх творів: картини, гравюри, плакати та інші твори художників. Твори зібрав у приватну колекцію президент Американсько-Української ділової ради Морган Вільямс.

"Ця колекція створювалася протягом 30 років. Більшість картин написано вже після того, як Україною було проголошено незалежність. І кожен із представлених тут художників розповідає трагедію своєї родини, свого села, міста", — розповіла виконавча директорка Американсько-Української ділової ради Марина Антонова.

Картини розповідають про Голодомор більше, ніж слова, тож їх важливо зберегти.

"Пам'ятаю свою бабусю, сім'ю якої теж зачепив Голодомор. Вона його пережила. І страх був настільки великий, що до початку 2000-х вона боялася говорити на цю тему. Тому що це був страх, прошитий Сталіним. Ми дійсно працюватимемо і далі, щоб світ знав про цю трагедію, і про перемогу українців у ній. Тому що нас не вбили. Нашу ідентичність не знищили", — зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Під час Голодомору в Україні 1932-1933 років померло щонайменше 4 млн осіб. На думку більшості істориків, причиною голоду стала примусова та репресивна для селян політика хлібозаготівлі, яку проводила комуністична влада. Щорічно у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв Голодомору.

Читайте також: Очевидці — про трагедію: новий проєкт презентував Музей Голодомору (ФОТО)

Прямий ефір