Нюанси перетину КПВВ для підлітків з ОРДЛО пояснили правозахисники

Пересечение КПВВ на Донбассе. Фото: dpsu.gov.ua

Жителі окремих районів Донецької та Луганської областей, які отримують нові українські паспорти, не завжди можуть вчасно повернутися на окуповані території. Про проблеми при перетині контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) повідомляють представники благодійного фонду "Право на захист", інформує "Дом" із посиланням на "Вільне радіо".

Правозахисники відзначають збільшення подібних випадків на КПВВ "Станиця Луганська" у Луганській області. Вони пояснюють, що люди, що фактично проживають на тимчасово окупованій території, приїжджають на підконтрольну територію для отримання першого паспорта або заміни на новий. Якщо такій людині вже виповнилося 16 років, то на підконтрольну територію вона проходить через КПВВ за свідоцтвом про народження. Повернутися ж зможе, коли буде зроблений паспорт і оформлена електронна перепустка на нього.

Оформити перепустку в стислі терміни можливо лише протягом місяця з моменту отримання нового паспорта. В офіційних документах така процедура не прописана — Координаційна група, яка займається оформленням перепусток, йде людям на поступки. Якщо ж людина не зробила за цей час документ на перетин, терміново його вже не оформлять, і доведеться чекати кілька тижнів.

Представники БФ наводять як приклад 25-річну дівчину, яка прямувала в ОРЛО до хворої матері. Ще у травні дівчина отримала новий паспорт, але документ від СБУ оформити забула. Підтверджувальних документів для прискореної обробки пропуску у неї не було, і тому дівчина змушена буде чекати два тижні оформлення дозволу.

Читайте також: З якими проблемами можна зіткнутися на КПВВ Донбасу — звіт правозахисників

Як повідомлялося раніше, у липні 2021 року КПВВ перетнули понад 80 тис. осіб.

Читайте також: Причини перетину КПВВ Донбасу назвали громадяни (ІНФОГРАФІКА)

Прямий ефір