Украина наш дом

НЗФ блокують КПВВ на Донбасі, щоб тримати людей в омані, — Кравчук

Иллюстративное фото: Facebook

Незаконні збройні формування блокують роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі для того, щоб жителі окупованих територій якомога менше контактували з підконтрольними Україні територіями — так людей простіше тримати в омані. Таку думку висловив очільник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом".

Він розповів, що Україна пішла практично на всі умови представників ОРДЛО, щоб КПВВ в Щасті і Золотому почали функціонувати. Зокрема, українська сторона погодилася надавати автобуси і вирішувати інші питання, але пункти пропуску так і не було відкрито.

"Я весь час думаю, а чому? Ви знаєте, я дійшов висновку, що вони не хочуть, щоб ці люди приїжджали в Україну і бачили, як у нас йдуть справи. Їм простіше тримати людей в омані. Вони ж нещадно брешуть людям. Вони створюють там умови гетто", — зазначив глава української делегації в ТКГ.

На думку Кравчука, тактика окупаційних адміністрацій полягає в тому, щоб звести до мінімуму контакти жителів ОРДЛО з підконтрольними Україні територіями.

"Ми не говоримо, що у нас все добре. Але ми відкриті до того, щоб люди бачили, що ми йдемо до кращого, а не до гіршого. Це найголовніше. Представникам ОРДЛО треба зберегти закритість, щоб ніхто нічого не бачив. Можливо, це одна з причин. Але усі причини мені важко назвати. Там є внутрішні проблеми. Є позиція Кремля, яка не відповідає стратегічним інтересам України. Все це разом узяте і створює такі складнощі, з якими ми стикаємося", — додав він.

Повна версія інтерв'ю: Причини відсутності прогресу у роботі ТКГ і блокування КПВВ: "Взгляд с Банковой" з Леонідом Кравчуком

Раніше Леонід Кравчук повідомив, що є всі підстави говорити про серйозне загострення ситуації на Донбасі, що вимагає вжиття термінових заходів на всіх рівнях перемовин.

Прямий ефір