Чи потрібно переселенцям ставати на військовий облік під час працевлаштування, пояснив юрист (ВІДЕО)

Военный билет. Фото: УНІАН

Під час влаштування на роботу підприємства можуть вимагати від переселенців стати на військовий облік. Це законна вимога. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, керівник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.

Так, постановою Кабінету міністрів України 2016 року чітко визначено, що підприємство не має права приймати на роботу особу, яка не стоїть на військовому обліку, а також зобов'язане під час оформлення на роботу перевірити всі військово-облікові документи.

"Це приписне посвідчення або військовий квиток, або це тимчасова довідка, яка замінює військовий квиток. Підприємство дійсно правильно робить, коли вимагає військовий квиток і документи, що підтверджують факт взяття на військовий облік", — говорить Михайло Харін.

Для того, щоб стати на військовий облік, необхідно звернутися до військкомату за місцем вашого перебування з письмовою заявою. До нього додати документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військові облікові документи: приписне посвідчення, військовий квиток або документ, що замінює військовий квиток;
  • свідоцтво про народження дітей, якщо вони є.

"З цими документами ви автоматично стаєте на військовий облік за місцем вашого проживання. Але у вас, відповідно, з'являються певні обов'язки в разі, якщо ви змінюєте надалі місце свого проживання і знаєте, що це буде проходити планово у вас, то ви протягом трьох днів до вашого переїзду звертаєтеся до цього ж самого військкомату для зняття з військового обліку", — додав юрист.

Надалі, після прибуття на нове місце проживання, протягом семи днів громадянин зобов'язаний стати на військовий облік вже за місцем нового проживання в районному або міському військкоматі.

Додаткових можливостей уникнути взяття на військовий облік не існує.

Через не постановлення на військовий облік, а також якщо підприємство оформить працівника без перевірки документів і буде встановлено, що він не стоїть на військовому обліку, передбачена адміністративна відповідальність.

Правозахисник зазначив, що в будь-якому разі рано чи пізно буде виявлено, чи перебуває працівник на обліку. Щорічно підприємства незалежно від форми власності здійснюють звіряння з військкоматами за всіма працівниками, які є військовозобов'язаними.

"Через це керівник підприємства й особа, яка уповноважена здійснювати звіряння, подасть інформацію про те, що ви працюєте, і якщо буде визначено, що ви не стоїте на військовому обліку, це буде штраф і вам, і підприємству. Постановлення на військовий облік і служба в армії через день одразу ж, що прийдуть з військкомату в формі і заберуть — це не одне і те ж. Є обов'язок будь-якої людини ставати на військовий облік, щоб було зафіксовано для країни, скільки є людей у разі, якщо настануть військові дії", — пояснив Михайло Харін.

Юрист нагадав, що призовний вік закінчується після 27 років.

Також не будуть закликати до служби тих, хто не придатні до служби і мають так званий білий квиток. Однак такі громадяни зобов'язані ставати на облік, тому що це їхній обов'язок.

"Але зазначу, що переселенців не можуть забрати в армію так, ось в цьому є пільги", — резюмував Михайло Харін.

Читайте також: Військовий облік в Україні привели до стандартів НАТО — Рада ухвалила законопроєкт

Нагадаємо, від 1 квітня розпочався весняний призов на строкову службу в Збройних силах України.

Медіа-партнери
Прямий ефір