Нові свердловини в Криму можуть призвести до мікроземлетрусів, — еколог

Иллюстративное фото: pravda.com.ua

В окупованому Криму до кінця 2021 року планують пробурити 36 свердловин на чотирьох водозаборах у межах комплексного плану щодо забезпечення водопостачання. Однак це — потенційна небезпека для навколишнього середовища. Крім того, є ризик для засолення ґрунту. Про це розповів експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру Євген Хлобистов у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

За словами еколога, буріння свердловин також може спричинити локальні потрясіння, зміщення земної кори, зсувні процеси, мікроземлетруси, тобто руйнування інфраструктури.

"І другий момент — ми повністю не знаємо про якість води, яку будуть отримувати з 36 свердловин. Наприклад, вони хотіли знайти питну воду на дні Азовського моря, але якість цієї води була непридатною для пиття і навіть для гігієнічного вживання. Там потрібно було будувати виробництво з доведення цієї води до гігієнічної якості. Що будуть витягувати з цих свердловин, складно сказати", — зазначив Хлобистов.

Він також акцентував, що сьогодні немає проблем з водою, як і раніше не було, для військово-промислового комплексу, для підприємств, які обслуговували військово-промисловий комплекс Криму. Дефіцит води на собі відчували тільки мирні жителі півострова.

"Поки є вода у водосховищах, ймовірно, велика частина кримчан отримуватиме воду без проблем. Щойно кліматична ситуація зміниться — а це цілком можливо, що Крим знову страждатиме від тривалої засухи, — буде зміна водного режиму, зміна режиму опадів, і тоді ситуація повторюватиметься. Води знову не вистачатиме", — пояснив експерт.

За його словами, проблема полягає саме у перерозподілі води.

"Відбувається стихійне збільшення кількості населення Криму, є постійно зростальні потреби військово-промислового комплексу, проводять нескінченні навчання. Скорочення споживання води саме в цих сегментах істотно поліпшило б водозабезпечення цивільного населення Криму", — сказав еколог.

Повна версія інтерв'ю: Крим потерпає від брудної води — як розв'язати проблему: "5 вопросов" з Євгеном Хлобистовим

Медіа-партнери
Прямий ефір