Нову стратегію інтеграції переселенців розробили в Україні — подробиці (ВІДЕО)

"Переселенец", картина Сергея Ткаченко. Фото: radiosvoboda.org

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України напрацювало нову Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Проєкт документа перебуває на фінальній стадії та найближчим часом буде винесений на розгляд уряду. Про це сьогодні, 30 вересня, повідомив віцепрем'єрміністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час форуму "Внутрішнє переміщення в Україні: сучасні виклики та перспективні рішення", інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

За його словами, цей варіант Стратегії розробляли у тісній взаємодії з усіма зацікавленими міністерствами та іншими державними установами, які безпосередньо будуть виконавцями заходів.

"Впевнений, що такий підхід забезпечить синергію діяльності органів державної влади на шляху до розв'язування питань, пов'язаних із переміщенням. Ми повинні досягти стану, коли держава створить умови, за яких громадянин не потребуватиме жодної спеціальної допомоги та захисту у зв'язку з переміщенням. І зможе повною мірою користуватися своїми конституційними правами без будь-якої дискримінації за ознакою внутрішнього переміщення", — зазначив Резніков.

Для переселенців працюють кілька програм в Україні. Щоб зробити роботу більш ефективною, Кабінет міністрів планує найближчими тижнями ухвалити Стратегію інтеграції ВПО.

"Це об'ємний документ, який передбачає — сьогодні він пройшов через урядовий комітет та він розглядатиметься урядом — він містить багато речей. Освіта, соціалізація, допомога дітям. Багато речей, які ми робимо сьогодні спорадично, — ось виникає завдання — ми починаємо його розв'язувати — як проєкт. І ось ми вирішили, що настав час усі проєкти об'єднати й щоб було чітке стратегічне бачення, як це буде робитися державою", — розповів Резніков у коментарі телеканалу "Дом".

"Є три проблеми, на які ми звертаємо нашу увагу. Перша — продовжувати працювати над законодавчою базою. Йдеться про нові закони щодо практики судів — особливо щодо компенсацій за втрачене майно через конфлікт. Адже вони допоможуть людям почати нове життя. Друге — інтеграція ВПО. І нарешті, цифрові рішення, які допомагають звести воєдино всю інформацію про всіх ВПО та втрачене майно", — додав глава Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов.

Окремо, як додав міністр, з метою кращого розуміння потреб переселенців Мінреінтеграції планує запровадити систему регулярної оцінки цих потреб.

"Треба розуміти, що людина, яка була змушена залишити свій дім, може не зупинитися у Дніпрі чи у Львові. Вона може поїхати далі — до Кракова чи Неаполя. Для цих людей Україна також має стати кращим варіантом їхнього майбутнього", — пояснив Олексій Резніков.

Читайте також: Сигнал для України: жителі ОРДЛО розчарувалися в реальності — висновки експертки (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що тисячу квартир для переселенців побудують завдяки двом проєктам міжнародної співпраці — з Туреччиною та Міжнародною організацією міграції (МОМ). Житлове питання — головна проблема для людей, вимушених залишити свої будинки через збройну агресію Росії.

Медіа-партнери
Прямий ефір