Украина наш дом

Нове звинувачення висунули окупанти Джелялу — подробиці (ВІДЕО)

Нариман Джелял в "суде" Симферополя. Фото: Facebook / Крымская солидарность

Сьогодні, 8 листопада, у тимчасово окупованому Криму "слідством" було висунуто нове звинувачення кримськотатарському активісту, першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу. Його звинуватили у контрабанді вибухового пристрою. Про це повідомив адвокат Джеляла Микола Полозов, інформує "Дом".

За цією статтею йому загрожує від 7 до 12 років ув'язнення. Полозов зазначив, що це крім раніше пред'явлених Джелялу звинувачень у "скоєнні диверсії у складі організованої групи" та "у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, вчинених організованою групою".

"Завершилися слідчі дії за участю Нарімана Джелялова та його захисників у слідчому відділі УФСБ по РК та м. Севастополю. Після пред'явлення нового звинувачення був допит як обвинуваченого. Однак Наріман, як і раніше, скористався правом обвинуваченого не давати свідчень", — розповів адвокат.

Також Полозов розповів, що стан здоров'я Джеляла задовільний, в нього гарний та бадьорий настрій. У четвер його перевезли з 15-го відділення психіатричної лікарні, де він перебував на експертизі, назад до СІЗО до тієї ж камери на спецблоці, де він перебував до експертизи. Умови утримання залишилися незмінними.

"Попри тюремне ув'язнення, попри нове абсолютно абсурдне звинувачення, Наріман Джелялов не зламаний та готовий продовжувати боротьбу", — резюмував Микола Полозов.

Читайте також: Вирок Наріману Джелялу неминучий: "5 вопросов" з Миколою Полозовим

Зазначимо, що братів Ахтемових та Нарімана Джеляла затримали після незаконних обшуків на початку вересня. Окупаційна так звана "влада" Криму звинувачує затриманих у нібито диверсії на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем.

28 жовтня так званий "Київський районний суд" Сімферополя подовжив термін утримання під вартою Наріману Джелялу. Він залишиться у СІЗО до 23 січня 2022 року.

Прямий ефір