Украина наш дом

Нові карти "Ощадбанку" пенсіонери ОРДЛО можуть отримати за довіреністю — умови (ВІДЕО)

Карта "Ощадбанка". Фото: freeradio.com.ua

Понад 100 тис. нових карток "Ощадбанку" очікують на власників з окремих районів Донецької та Луганської областей. Водночас начальник Донецького обласного управління "Ощадбанку" Світлана Івенко повідомила "Радіо Свобода", що банк не планує продовжувати карти жителям ОРДЛО після 31 березня 2022 року, інформує "Дом".

"Хочу нагадати, що протягом останніх двох років з початку карантину "Ощадбанк" штучно продовжував термін дії банківських карток. Ці дії були винятковим рішенням, щоб дати можливість жителям ОРДЛО встигнути до нас звернутися. Тобто вже було два роки, щоб отримати ці картки. Останнє рішення ухвалили через рішення влади про продовження адаптивного карантину", — зазначила Світлана Івенко.

За її словами, лише за грудень, попри лише один відкритий КПВВ (контрольний пункт в'їзду-виїзду) "Новотроїцьке", до відділень банку в Донецькій області звернулися приблизно 8 тис. жителів окупованих територій. Водночас 100 тис. карток продовжують чекати на своїх власників.

Івенко каже, що отримати нові карти можна і за довіреністю.

"Сьогодні понад 20% людей звертаються не лише за своєю карткою, а й за довіреністю. Є загальноприйнята практика, передбачена Цивільним кодексом України. Довіреність має бути нотаріально завіреною, її можна зробити й поза територією України. Будь-хто може проконсультуватися у відділенні "Ощадбанку", також можна зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію (0800-210-800) або написати в чатбот. Каналів зв'язку начебто вистачає", — повідомила начальник Донецького обласного управління "Ощадбанку".

Своєю чергою координатор гарячої лінії "Донбас SOS" Віолетта Артемчук уточнила, що "довіреності", видані в ОРДЛО окупаційними органами, дійсними не вважають.

"Як згідно із законом отримати довіреність, якщо людина проживає на окупованій території та не може виїхати? Я скажу, що ніяк: довіреності, видані окупаційними адміністраціями "Л/ДНР", — це не довіреності, бо немає, власне, таких держав. Так, там працюють якісь нотаріуси, видаються довіреності, але вони діють лише там. Людину простіше вивезти на російські території, але якщо вона лежача, маломобільна — це дуже складно", — зазначила Артемчук.

За словами координатора гарячої лінії "Донбас SOS", деякі мешканці окупованих територій вважають, що "Ощадбанк" може ще раз продовжити дію старих карток. В "Ощадбанку" це спростовують.

"Сьогодні кінцева дата — 31 березня 2022-го. Ще раз закликаю людей звернутися до відділень "Ощадбанку". Ми ще в листопаді-грудні надіслали СМС усім клієнтам з датою і часом, коли вони можуть звернутися до відділення банку. Розуміємо, що не у всіх вийде, тоді обов'язково зв'яжіться з нами. Ми передали цю інформацію і на КПВВ, також триває робота через ЗМІ", — заявила Світлана Івенко.

Поки що технологій, які б дозволили віддалено верифікувати пенсіонерів ОРДЛО, немає.

Читайте також: Про картки "Ощадбанку" прошу подбати заздалегідь, — Верещук звернулася до переселенців

Раніше повідомлялося, що дію платіжних карток для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін яких закінчився в період карантину, продовжено востаннє — до 1 квітня 2022 року.

Прямий ефір