Нова хвиля COVID-19 — яка ситуація у регіонах України (ВІДЕО)

Коронавірус в Україні. Фото: ap.org

Карантин в Україні посилять. З 21 жовтня уряд посилив правила міжобласних пасажирських перевезень. А сьогодні, 11 жовтня, на селекторній нараді під керівництвом президента Володимира Зеленського обговорили можливість відвідування закладів харчування тільки при наявності сертифікату про вакцинацію, повідомляє "Дом".

Ситуація із захворюваністю у регіонах погіршується. У Дніпрі в обласній лікарні ім. Мечникова переповнене COVID-відділення. У триповерховій будівлі обладнали додаткові місця для інфікованих коронавірусом. У COVID-центрі обласної лікарні, розрахованому на 120 осіб, місць вже немає. Реанімація переповнена.

"У реанімації є люди й в коридорах. Зараз таких п'ятеро. Спочатку реанімація була запланована на 12 ліжок, потім на 18. А вранці більше 30-ти пацієнтів в ній знаходилися", — розповів генеральний директор Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

Вже за перші хвилини роботи в новий корпус привезли десяток пацієнтів. Медики швидкої допомоги кажуть: часто їх викликають, коли стан пацієнта вкрай важкий.

"Вдаються до самолікування. І потім сатурація низька. Бувають випадки, і ми веземо до лікарні", — зазначила фельдшерка швидкої допомоги Ольга Тимченко.

Найбільше підтверджених випадків COVID-19 — у Харківській області. Регіон знаходиться у "помаранчевій зоні" карантину. В облдержадміністрації ситуацію із захворюваністю називають складною і закликають людей вакцинуватися.

"Яку б ми зону не вводили, без соціальної відповідальності кожної людини неможливо нічого зробити. Не важливо, яка буде зона — "помаранчева" або "червона" — якщо людина не буде носити маску або вакцинуватися, то фактично це все зводиться нанівець", — сказав начальник Департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Максим Хаустов.

Поки в області повністю зробили щеплення лише 16% жителів.

"У цьому є сенс, але все одно люди хворіють. Тому у кого як, у кого-то може виникнути алергія сильна", — зазначила жителька Харкова Олександра.

"Я вважаю, що це необхідно, у будь-якому випадку! У масштабах будь пандемії необхідно робити вакцинацію, якщо немає протипоказань до цього", — каже житель Харкова Олександр.

Зростає кількість інфікованих і в Донецькій області. За останні півмісяця воно зросло у два рази. Найближчими днями регіон може перейти до "червоної" зони карантину, не виключають в облдержадміністрації.

"Такими темпами ми, на жаль, будемо мати і п'яту, і шосту, і сьому хвилі пандемії. Скоро нікого буде вакцинувати і тим більше не буде тих, хто буде вакцинувати, адже і лікарі, і медичні працівники теж хворіють", — зазначив начальник відділення стратегічного розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації Олександр Педенко.

Щоб більше людей зробили щеплення, у відділеннях "Укрпошти" по всій Україні відкривають пункти вакцинації. Тут укол може зробити кожен охочий без попереднього запису.

"Це відмінна взагалі річ, я тут сам недалеко живу і тут швидко поруч все, не потрібно нікуди їздити, все під рукою, так би мовити", — говорить житель Краматорська Віталій.

"Укрпошта" відкрила вже 80 пунктів вакцинації по всій Україні.

"Понад 400 людей було вакциновано, але хочу звернути увагу, що надалі кількість буде збільшуватися, тому що люди будуть знати, що у відділеннях "Укрпошти" можна отримати щеплення", — зазначив директор Донецької дирекції "Укрпошти" Вадим Шестопалов.

У зв'язку з ситуацією, в Україні посилюють карантинні обмеження. Так, з 21 жовтня у регіонах "жовтої", "помаранчевої" та "червоної" карантинних зон пасажирські перевезення між областями будуть здійснюватися при наявності:

  • сертифіката про щеплення проти COVID-19 (однієї або двох доз вакцини);
  • або негативного ПЛР-тесту, який діє 72 години.

Ці документи повинні мати водії автомобільного транспорту на автобусних маршрутах, екіпажі літаків, поїздів і пасажири. Міських і внутрішньообласних перевезень нововведення не стосуються.

Єдина можливість уникнути жорсткого карантину в Україні — це подальша імунізація населення, зазначили учасники селекторної наради, яка відбулася під головуванням президента України Володимира Зеленського.

На цей час, за даними МОЗ, серед госпіталізованих з COVID-19 майже 97% пацієнтів невакцинованих.

Читайте також: Чому хворіють вакциновані та як зупинити пандемію: "5 вопросов" із епідеміологом Наталією Виноград

Прямий ефір