Нова загроза чи лабораторна помилка: що кажуть вчені про гібрид COVID-штамів (ВІДЕО)

Коронавірус. Ілюстрація: archyde.com

Кількість хворих на коронавірус у світі б'є рекорди другу добу поспіль. COVID-19 виявили у понад 3 млн людей. Водночас активно поширюється новий штам "омікрон", який, за даними вчених, майже втричі заразніший за "дельту". Крім того, у світі заговорили про нову загрозу — комбінацію цих двох штамів, передає "Дом".

У МОЗ України опублікували результати досліджень "омікрону". Інкубаційний період штаму в середньому — три доби. У порівнянні з "дельтою" ймовірність повторного інфікування — у 5 разів вище. Кардинально нових симптомів під час зараження "омікроном", порівняно з іншими штамами, медики не спостерігають.

Дані також свідчать про зниження ризику госпіталізації. Ризик надходження у відділення екстреної допомоги або госпіталізація при "омікроні" наполовину менший, ніж за "дельти".

Однак днями світ заговорив про комбінацію цих двох штамів. Так, на Кіпрі виявили 25 випадків нового типу коронавірусу, 11 хворих госпіталізували. Своє відкриття вчені назвали "дельтакроном".

"Майже половина із хворих вимагали стаціонарного лікування і це змушує серйозно замислитися про небезпеку цього штаму. Хоча насправді на сьогодні жодних наукових даних надати ще неможливо, оскільки вірус був зовсім нещодавно виявлений", — розповів Сергій Дубров, президент Асоціації анестезіологів України.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) припускають, що гібридний штам є лабораторною помилкою. Про це заявила голова технічної групи ВООЗ Марія ван Керкхове. За її словами, штам може бути наслідком забруднення лабораторного зразка.

"Давайте не використовувати такі слова, як "дельтакрон", "флюрона" або "флюрон". Будь ласка. Ці слова передбачають комбінацію вірусів, а цього не відбувається", — резюмувала вона.

На Кіпрі тим часом посилили протиепідемічні заходи.

"Запровадили нові обмеження для нічних клубів. Вхід був тільки для вакцинованих. До того ж якщо людина мала дві дози, то вона відповідно ще мала робити тест — експрес-тест або ПЛР. Якщо була зроблена вже третя доза, бустерна, то без проблем", — розповіла жителька Кіпру Юлія.

Аналогічні обмеження діють для супермаркетів та магазинів. Результат тесту на Кіпрі діє лише 24 години. Здати його можна у будь-якій аптеці, заплативши від 3 до 8 євро.

Однак того, що штами, які мутували, зможуть утворювати комбінації надалі, вчені не виключають.

Як заявляють фахівці, люди з ослабленим імунітетом можуть заразитися одразу двома штамами — "омікроном" та "дельтою".

В Україні епідситуація після свят погіршилася — у "помаранчевій" зоні вже три області: Херсонська, Сумська та Івано-Франківська.

В Одесі нещодавно зареєстрували черговий випадок зараження "омікроном". Пацієнт — місцевий житель, який приїхав із заробітків з родиною з-за кордону. Нині вся сім'я разом із двома дітьми перебуває на самоізоляції.

ВООЗ очікує, що у найближчі 8 тижнів "омікроном" заразиться понад половина населення Європи. Найбільш небезпечний штам для людей похилого віку, невакцинованих і тих, у кого ослаблений імунітет супутніми захворюваннями. Однак пацієнти, які пройшли повний курс імунізації, за даними вчених, перенесуть хворобу без особливих ускладнень.

Читайте також: Гібрид "дельти" та "омікрону" виявили на Кіпрі

Нагадаємо, в Україні минулої доби зафіксували 10 476 підтверджених випадків COVID-19. 

Медіа-партнери
Прямий ефір