Нова редакція закону — дошкільну освіту планують реформувати в Україні (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: op.ua

Реформа освіти в Україні торкнеться й дошкільної. Планується ухвалення нової редакції Закону України "Про дошкільну освіту". Це питання сьогодні, 20 вересня, обговорили на форумі "Дошкільна освіта України 30" у Києві, повідомляє "Дом".

Киянка Ірина Тихонова виховує півторарічного Владислава. Коли малюк підросте, хоче віддати його до дитячого садка. Вибирати дошкільний заклад планує за рекомендаціями родичів і друзів.

"У нас ситуація з дитсадками така, що коли тільки дитина народилася, ми відразу стаємо на чергу і, як правило, рекомендують записуватися відразу до кількох садочків. Якщо дитина з радістю йде до садочка, то це плюс, і я думаю, що там їй комфортно. Вона туди хоче йти. Якщо ні, якщо плаче — значить є проблема", — говорить Ірина.

Щоб розв’язати проблему черг у дитячі садки, тільки за останні два роки в Україні їх кількість збільшили майже на 600, з них 88 — це новобудови. Така політика допомогла створити майже 20 тис. нових місць для дошкільнят. Про це під час форуму "Дошкільна освіта України 30" повідомив міністр освіти й науки Сергій Шкарлет. За його словами, дошкільна освіта — це фундамент, на якому будується подальший розвиток і навчання дитини.

"Треба більше уваги дошкільній освіті приділити й у фінансовому плані: забезпеченні підвищеної зарплати, державних гарантій, державних субвенцій за підтримки дошкільної освіти. І не тільки як реформи базових стандартів. Це само собою", — сказав Шкарлет.

Ключове завдання на найближчі роки — продовження реформування системи дошкільної освіти. Так, наприклад, вводиться нове поняття — ранній розвиток дитини.

"Тобто це з народження до трьох років. Оскільки це той період, який найбільш підходить для того, щоб вже розвивати дитину та вже закладати певний базис, який буде потрібний у майбутньому. І, звичайно, друге — це дошкільна освіта. Поставлене завдання зробити дошкільну освіту більш інноваційною, зробити її такою, щоб дійсно після закінчення дитячих садків, після впровадження нової програми, дитина була більш підготовлена до системи нової української школи", — сказала "Дому" глава підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

Важливим етапом реформи експерти називають ухвалення нової редакції Закону України "Про дошкільну освіту", а також розширення мережі приватних садків.

"Той закон, за яким живе країна й дошкільнята — це закон, який ухвалювався рівно 20 років тому. Тобто це закон, який відстає рівно на покоління. Всім нам належить проголосувати за новий законопроєкт. Я думаю, що вся система дошкільної освіти заживе новим життям. Радикально, напевно, зміниться приватний сектор. Одна з місій зробити дошкільну освіту якомога більш доступною і як можна більш якісною. Як тільки ми пустимо це на вільний ринок, то і якість, і доступність відрегулює сам собою", — вважає глава підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов.

Також планують введення офіційного державного свята — День дошкільної освіти в Україні.

Читайте також: Підсумки 20 вересня: візит Зеленського до США, незаконні "вибори" РФ та розстріл в університеті Пермі (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір