Украина наш дом

"Ніхто не заплакав, не закричав": Віталіна Біблів — гостя сьогоднішнього випуску "Точка опори"

Віталіна Біблів. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 28 вересня, гостею  програми "Точка опори" на каналі "Дом" буде українська акторка Віталіна Біблів. У розмові зі Світланою Леонтьєвою вона пригадала, як стала "коменданткою бомбосховища" у перший місяць війни та вантажила пісок для тероборони. Коли й чому почала записувати свої гумористичні відео. Розповіла про спілкування з російськими колегами та друзями, про підтримку ЗСУ і першу після вторгнення виставу театру "Золоті Ворота".

Віталіна Біблів зустріла війну в поїзді, бо поверталась з гастролей в Одесі. Акторка розповіла, як прокинулась о четвертій ранку від "дзижчання" у вагоні, бо всі пасажири читали новини про бомбардування України.

Всіх попередили, що поїзд може не доїхати до Києва, але все обійшлося, і Віталіна Біблів змогла виїхати додому — в селище біля аеродрому "Чайка". Тут вона провела увесь час, поки частина Київщини була окупована.

Вже через чотири дні актриса записувала "звернення Баби Наташі з підвалу", це викликало посмішку в людей і в цьому теж була велика допомога. І зараз вона робить дуже багато для підтримки бойового духу українців, а у своєму Instagram записала зворушливе звернення до наших захисників й оголосила "тендер на своє серце".

"Є зворотний зв'язок. Насправді я не очікувала. Я дуже щиро це записала для підняття бойового духу наших хлопчиків. І багато мені дякують за ці відео, за Бабу Наташу, і кажуть: "Це не "Байрактар", не тепловізор, але ти подивишся, посмієшся, і в тебе бойовий дух піднявся, і ти йдеш обороняти Неньку", — ділиться емоціями гостя "Точки опори".

Віталіна Біблів. Фото: kanaldom.tv

Згадуючи березень, Віталіна Біблів розповіла, чому її називали "коменданткою бомбосховища", в якому актриса загалом провела 33 дні й від якого до її дому було рівно 122 кроки. І показала, як був облаштований побут тих, хто в ньому залишався — дітей, немовлят, старих, домашніх тварин.

"У бомбосховищі були й дні народження, і святкування, і втрати. Найстрашніше було, коли наші ТРОшники прибігли та сказали, що буде дуже гаряче, щоб ми закрились і нікому не відчиняли, тільки по кодовому слову. І був вибух дуже потужний. Ніхто не заплакав, не закричав. Діти стримані дуже були. Ніхто не спав всю ніч", — говорить Віталіна Біблів.

Світлана Леонтьєва та Віталіна Біблів. Фото: kanaldom.tv

В інтерв’ю каналу "Дом" актриса також розповіла про спілкування з російськими колегами та родичами. Лише одна московська колега, ім’я якої Віталіна Біблів не називає з міркувань безпеки, написала їй слова вибачення і побажання Україні якнайшвидшої перемоги, тоді як російська рідня взагалі назвала акторку "нацисткою". Також актриса висловила своє ставлення до російської культури та її актуальності.

"Це минуле. Я вважаю, що наразі потрібно більше підіймати, шукати й вичитувати нашого, те що було дуже глибоко заховано. Зараз на часі підіймати спочатку своє, а потім, якщо комусь захочеться, то можна повертатися років через сорок-п’ятдесят, після того, як у нас попросять пробачення і якщо ми їх пробачимо", — ділиться думками актриса.

Дивіться програму "Точка опори" зі Світланою Леонтьєвою на каналі "Дом" щосереди о 21:00, а також на сайті та YouTube-майданчику "Дом".

Прямий ефір