Незламні українці: історія художниці з Калуша

Христина Музичин. Фото: kanaldom.tv

Христина Музичин — художниця. Раніше вона жила у Калуші на Івано-Франківщині. Дівчина організовувала виставки, проводила майстер-класи, малювала портрети на замовлення. Усе це обірвалося 24 лютого. Більше про життя та творчість Христини дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

На початку повномасштабного вторгнення дівчина допомагала першим переселенцям, які з'їхалися на захід з усієї країни. Але сил і натхнення на творчість у дівчини тоді не було.

"Спочатку я не могла займатися малюванням взагалі. Було неспокійно", — згадує художниця.

З часом бажання творити таки повернулося і Христина змогла закінчити картину, яку почала ще до війни. Вона розписала полотно віршами Лесі Українки і Тараса Шевченка. "Борітеся — поборете", — написано білими літерами на картині. Її художниця віддала на аукціон для збору коштів військовим. 

Згодом Христина переїхала до родичів у Велику Британію. Христина оселилася у невеличкому містечку неподалік Лондона. Найважче — це туга за рідними та друзями, каже дівчина. Це відчуття не зникло і досі. 

Христина пішла на курси англійської, працює в місцевому ресторані, ввечері малює картини. Наразі закінчує писати портрет королеви Єлизавети ІІ. Кожного дня за малюванням проводить по чотири години. Окрім картин Христина малює на одязі та шкіряних виробах, у соцмережах шукає клієнтів для портретів на замовлення. 

Нещодавно їй англійські родичі, які допомагають у центрі для переселенців, взяли дівчину з собою. Тепер Христина проводить там майстер-класи для українців — навчає малювати архітектуру та портрети. Саме це, стверджує художниця, допомагає всім триматися.

Читайте також: Glory To Ukraine: парфуми з запахом України від канадського бренду

Прямий ефір