Незламні українці: бренд вишиванок почав виготовляти бронежилети

Бронежилет. Фото: kanaldom.tv

Киянка Оксана Коваленко разом із чоловіком протягом семи років створювала вишитий одяг. Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну жінка вирішила допомагати військовим, виготовляючи плитоноски. Про таких незламних українців, які працюють на перемогу попри все, дивіться у сюжеті програми "Ранок Вдома".

Для виробництва бронежилетів потрібні спеціальні військові матеріали та складніша технологія пошиття, ніж у вишиванок. Але команда Оксани з цим блискуче впоралася — пошили 500 плитоносок, які вже захищають українських воїнів. 

"Вишивка називається "Берегиня". Баби-берегині притаманні центральним регіонам України. Ми намагаємося використовувати автентичні узори", — розповідає співзасновниця бренду 2 Kolyory Оксана Коваленко.

Оксана знає про вишиванки все. Протягом семи років вона разом із чоловіком випускала одяг з українською національною символікою. Та все змінилося 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Оксана з родиною евакуювалася зі столиці. Роботу довелося зупинити, але не надовго. 

"Почали надходити повідомлення про те, що хлопці захищають наше село в самих курточках, що не вистачає амуніції і дуже потрібні бронежилети. Ми поставили перед собою завдання врегулювати це питання", — згадує Оксана.

Так, замість вишивки хрестиком жінка з командою почали шити плитоноски для українських захисників. Про свою ініціативу розповіли у соцмережах, відгукнулись багато користувачів. Вдалося зібрати понад мільйон гривень і допомогти волонтерам розпочати виробництво бронежилетів. 

"Дуже хвалили хлопці систему моллі, якою кріпляться всі кармани. Вони повністю знімаються, їх можна опустити нижче або вище. Хлопці, які одягають твій бронежилет на полі бою, по суті довіряють тобі своє життя", — каже Коваленко.

Усі матеріали замовляли на польському військовому заводі. Перед тим, як відправити плитоноски на передову, їхню міцність тестували на полігоні.  

Оксана з командою вже повернулися до Києва та відновили виробництво національного одягу, адже українцям час готуватись до перемоги. А перемогу треба зустрічати у вишиванці.

Читайте також: "Зігрій котика ЗСУ": у Житомирі організували благодійний аукціон зі 100 лотами

Прямий ефір