Попри значні пошкодження від російських обстрілів: університет Каразіна відновив роботу у Харкові (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, попри значні пошкодження після російських обстрілів, відновив роботу. Почав приймати документи абітурієнтів та видавати дипломи випускникам. До повномасштабного вторгнення Росії до України в ньому навчалося 23 тис. студентів, а лекції їм читали 5 тис. викладачів. Наразі збитки від обстрілів та бомбардувань оцінюють у 100 млн євро, повідомляє "Дом".

Уся територія спорткомплексу Каразінський була засипана уламками. На будинок російська авіація випустила кілька авіабомб.

"От одна бомба, на зал фехтування на дах друга, і три бомби там, на поле футбольне. Він швидше за все промахнувся. Якби трохи вище цього б всього не було б і мене б не було", — розповів працівник господарської частини спорткомплексу "Каразінський" ХНУ імені В. Н. Каразіна Олександр.

Чоловік під час авіаудару був усередині будівлі. Каже, що дуже вчасно увійшов усередину з вулиці.

"Тут я повертався назад і чую ніби на дах сідає літак. Думаю, напевно, буде бомбити, і в цей момент вибух", — згадує Олександр.

"Власне, який це має вигляд, ви можете побачити. Будемо працювати над тим, якщо це або відновлювати з нуля, або, якщо спеціалісти скажуть реконструйовувати. Але маємо надію, що ми зможемо відновити навіть краще, ніж було", — каже директор центру зв'язків із громадськістю ХНУ імені В. Н. Каразіна Максим Фоломєєв.

Окрім спорткомплексу від обстрілів постраждали ще два університетські гуртожитки та фізико-технічний факультет. Він розташований на околиці міста, і саме поряд із ним точилися перші активні бої за Харків. Факультет двічі потрапляв під обстріл: внаслідок 25 лютого там сталася сильна пожежа, а 11 березня снарядом було зруйновано верхні поверхи.

"Росіяни заявили, що Україна намагається відновити ядерну зброю і треба вдарити по об’єктах. Було завдано удар по Національному науковому центру фізико-технічний інститут, і не оминули і наш фізико-технічний факультет, як такий кластер потужний навчально-науковий", — розповів Фоломєєв.

Прямим влученням авіаснаряда російські окупанти зруйнували корпус економічного факультету. У будівлі до 24 лютого навчалося близько 3 тисяч студентів.

"Постраждала потужно. Ці кадри, як горить ця будівля, вони є в промові президента на конгресі США. Це такий символ руйнування університетів України", — зазначив Фоломєєв.

"Головне — є два корпуси. Є з чого починати, головне, щоб скінчилась війна, настав мир і ми всіх чекаємо у наших головних корпусах. Будь ласка, ми будемо працювати", — заявила ректорка ХНУ імені В. Н. Каразіна Тетяна Кагановська.

Внаслідок бойових дій є загиблі співробітники університету.

"В нас загинули п’ять наших викладачів з професорсько-викладацького складу. Це два наших студенти, один в теробороні, інший під час спроби евакуюватися з Ізюма. Ми розшукували цього хлопця і десять наших випускників з різних ситуацій та обставин. Це тероборона, Збройні сили України", — розповіла ректорка.

Попри ушкодження, університет завершив навчальний рік. Напередодні відбувся захист магістерських дипломних робіт на шести факультетах. Викладачі вузу вже розпочали онлайнспівбесіди з абітурієнтами.

"Майже півтори тисячі майбутніх студентів, наших абітурієнтів, зареєструвалися. Вони ставили свої запитання, як відбуватиметься навчання наступного року. Ми всі, звісно, розуміємо, що це залежатиме від того, яка буде ситуація в нашій країні, зокрема в Харкові", — сказала Кагановська.

Навіть якщо зібрати студентів у харківських аудиторіях буде неможливо через вимоги безпеки, університет має намір проводити онлайннавчання. Також у виші розглядають альтернативи: відкрити філію лабораторій для практичних занять у Полтаві.

Читайте також: Для студентів та вчених створюють "Український глобальний університет" — деталі від ОПУ

Прямий ефір