Нелегальної зброї набагато більше, ніж легальної: як у парламенті планують розв'язувати проблему

Денис Монастирський. Фото: apostrophe.ua

Сьогодні в Україні кількість нелегальної вогнепальної зброї набагато перевищує обсяг зареєстрованої. Але в парламенті обговорюють законопроєкт, який наведе лад у цій сфері. Про це у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом" заявив голова комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

"У нас 1,2 млн зареєстрованої зброї всього. Це вогнепальна зброя. І від 2 до 6 млн незареєстрованої зброї. Тобто на руках нелегальної зброї набагато більше, ніж зареєстрованої", — сказав він.

Монастирський зазначив, що збільшення кількості нелегальної зброї припало на 2014-2015 роки, коли її завозили із зони проведення Антитерористичної операції (АТО) на Донбасі.

"У ті роки привозили, без перебільшення, цілі мікроавтобуси зброї. І ось її зараз десь зберігають або продають на чорному ринку", — повідомив парламентарій.

Як показує статистика, злочини, правопорушення відбуваються зазвичай саме з використанням незареєстрованої зброї, акцентував він.

Монастирський анонсував, що найближчого року можуть ухвалити законопроєкт, який наведе лад у сфері придбання, зберігання та застосування зброї. Зокрема, чітко визначать види зброї та які з них можна купувати.

"По суті, сьогодні можна легально придбати гвинтівку, і це буде точно прописано, яким чином", — уточнив глава комітету ВР.

Також планують створити реєстр зброї, який буде вести або МВС, або Міністерство юстиції — зараз обговорюють, якому з двох відомств передати цю функцію. Монастирський зазначив, що через введення реєстру полегшать процедуру продовження дозволу на зберігання й використання зброї.

"Але йдеться про довгоствольну зброю. Точно вирішено, що пістолети, короткоствольну вогнепальну зброю не буде легалізовано... Розмову про легалізацію короткоствольної вогнепальної зброї поки що відкладено. Думаю, на три-чотири роки", — повідомив він.

Повна версія інтерв'ю: Легалізація зброї: на які види й як буде видаватися дозвіл

Медіа-партнери
Прямий ефір