Не просто просити, а й пропонувати натомість — включення США до Нормандського формату оцінив політолог

Игорь Петренко. Фото: Facebook

Україна в питанні протистояння російській агресії може розраховувати на підтримку США та світової спільноти загалом. Однак має враховувати, що всі країни діють насамперед у власних інтересах. Таку думку в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.

Він зазначив, що хоча зараз стратегічне співробітництво між США та Україною — "на найвищому рівні за останні десятиліття", поки немає якихось явних сигналів, що США вже ухвалили остаточне рішення щодо участі в Нормандському форматі.

"Але поки ніхто не говорить, що США вирішили, вони включаться, допоможуть, натиснуть (на Росію в питанні переговорів щодо Донбасу, — ред.). Поки таких розмов немає", — сказав Петренко.

На його думку, для лобіювання своїх інтересів у контексті протистояння російської агресії Україна має в розпорядженні кілька можливостей.

"Ми маємо один важливий момент, який можемо використовувати: що питання України — серед принципових для Байдена питань. Це права людини, питання суверенітету та територіальної цілісності України. Він вже про це говорив. Також у нас є плюси в тому, що агресія РФ не є тим, що робить неможливим вступ України до НАТО", — деталізував Петренко.

Крім того, експерт вважає, що "не можна покладати рішення проблем України виключно на зовнішню допомогу", оскільки "якими б сильними не були США, вони діють у своїх інтересах".

"Наше найголовніше завдання — пам'ятати, що всі країни намагаються діяти в своїх суто егоїстичних національних інтересах. І чим більше ми зможемо їх зацікавити не тільки апеляцією до цінностей, а якимось спільним проєктом із загальною вигодою не лише матеріального характеру, але й у питанні безпеки й так далі, — тим більші результати ми матимемо. Коли буде зустріч між Зеленським і Байденом, нам важливо говорити про конкретні речі та пам'ятати про взаємну вигоду. Не просто чогось просити, а й пропонувати щось натомість", — акцентував Петренко.

Він також переконаний у тому, що американська сторона може допомогти Україні посилити позиції у взаємодії з Німеччиною та Францією, які прислухаються до Білого дому.

"І тут ми теж повинні працювати щодо Франції та Німеччини. Ми, в принципі, це й робимо. Але підтримка США в цьому питанні буде нам тільки в плюс. Оскільки США — це та країна, з якою рахуються й Франція, й Німеччина", — резюмував Петренко.

Прямий ефір