Украина наш дом

Не менш ніж 500 тис. українців може переміститися зі східних та південних областей, — Верещук про обов’язкову евакуацію

Евакуація з Донеччини. Фото: dn.dsns.gov.ua

Наразі небезпечними можуть бути лише окремі частини Харківської, Миколаївської та Запорізької областей. Саме з цих окремих районів, можливо, буде організована обов’язкова евакуація — така ж, як триває з Донеччини. Про це сьогодні, 27 серпня, повідомила віце-прем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону, інформує "Дом".

"Йдеться не про області, а лише про окремі їхні райони. Ми прогнозуємо, що це буде не менш ніж 500 тис. осіб. Пів мільйона людей може переміститися зі східних та південних областей в центр і на захід вже цієї осені-зими", — сказала вона.

За словами міністерки, рішення про обов’язкову евакуацію ухвалюється у відповідь на звернення місцевих обласних військових адміністрацій (ОВА). Саме місцева влада оцінює ситуацію у конкретному регіоні та робить висновки: чи можуть люди безпечно там проживати протягом цьогорічного осінньо-зимового періоду. Враховуються як ризики обстрілів, так і стан житлово-комунальної інфраструктури.

Також Верещук поінформувала, що з Донеччини загалом вже було евакуйовано різним чином 75% населення. Наразі там залишаються 350 тис. населення.

"Ми розраховуємо, що нам вдасться евакуювати близько 200 тис. Станом на сьогодні ми говоримо про понад 13 тис. осіб, яких вдалося евакуювати, зокрема третина — діти. Ще понад 1700 — маломобільні люди похилого віку", — заявила очільниця Мінреінтеграції.

Читайте також: "З Донеччини їдуть масово": про евакуацію громадян з небезпечних регіонів розповіла Верещук

Нагадаємо, у Донецькій області триває обов'язкова евакуація жителів до більш безпечних регіонів України. Охочим евакуюватися допоможе "гаряча лінія" Мінреінтеграції.

Читайте також: Понад 92 тисячі місць підготовлено для розміщення жителів Донецької області, — ОДА про обов’язкову евакуацію

Прямий ефір