Не думаю, що Зеленський і Меркель розставлять всі крапки над "i", — прессекретар президента України

Владимир Зеленский и Ангела Меркель. Фото: president.gov.ua

Візит 22 серпня канцлерки ФРН Ангели Меркель до України — це продовження низки контактів на найвищому рівні президента України Володимира Зеленського. Про це в програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

"Цей візит не можна розглядати окремо. Це продовження тих контактів, які зараз підтримує Офіс президента України, Володимир Зеленський. Це і телефонна розмова з Джо Байденом, це і візит [Володимира Зеленського] в Берлін, це тепер буде контакт у Києві з Ангелою Меркель, а потім буде візит у Вашингтон до Джо Байдена. Тобто візит Ангели Меркель до Києва — це один епізод із серії контактів на найвищому рівні", — сказав він.

Никифоров зазначив, що весь цей потік візитів і контактів присвячений тим самим актуальним питанням: безпека в Україні, кібербезпека в Україні та у світі, в США, "Північний потік-2", озброєння, енергетична безпека Європи тощо.

Щодо запуску "Північного потоку-2", про який домовилися канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент США Джо Байден, Україна під час візиту канцлерки хоче почути конкретні гарантії Німеччини щодо захисту українських національних інтересів.

"У випадку з Німеччиною та Україною — у нас інтереси, можна сказати, навіть протилежні. Бо Німеччина зацікавлена у функціонуванні "Північного потоку-2", а ми якраз ні. Для цього й існують переговори... В тій спільній заяві Байдена і Меркель Німеччина взяла на себе досить-таки гучні зобов'язання на випадок, якщо Росія якимось чином після запуску "Північного потоку-2" використовуватиме своє частково монопольне становище [на європейському ринку газу]. І саме Німеччині випадає роль якось це стримувати... Ось [під час візиту] почуємо від пані канцлерки, які конкретно кроки робитиме Німеччина, якщо Росія все-таки спробує зловжити своїм монопольним становищем ", — наголосив прессекретар президента України.

Саме щодо "Північного потоку" навряд чи вдасться знайти остаточну відповідь під час одноденного візиту Меркель.

"Я не думаю, що президент і канцлерка розставлять усі крапки над "i". Це будуть переговори, і подивимося, до чого вони призведуть", — заявив Никифоров.

Також потрібно враховувати, що восени в Німеччині відбудуться вибори, й Ангелу Мергель, найімовірніше, замінить її соратник за політичним союзом Армін Лашет, із яким також будуть продовжені перемовини.

"І ми чули заяву Арміна Лашета, який є найімовірнішим наступним канцлером Німеччини після осінніх виборів цього року. Він в одному блоці з Ангелою Меркель. Він сказав, що не дасть Росії це робити", — зазначив Нікіфоров.

На його думку, основне послання візиту Меркель — не можна розв'язувати питання України без участі самої України.

"Бо з усіх боків лунало, що ось Меркель із Байденом обговорили, домовилися про майбутнє України без її участі. А це не так. Тепер просто окремо зустрічаються лідери — Меркель із президентом Зеленським, а потім президент Зеленський із Джо Байденом", — резюмував Никифоров.

Повна версія інтерв'ю: Меркель — Зеленський та Зеленський — Байден: "Взгляд с Банковой" з прессекретарем президента Сергієм Никифоровим

Медіа-партнери
Прямий ефір