НАТО посилює оборону в країнах Балтії — роль Альянсу у війні Росії проти України (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

НАТО посилює свій східний фланг у Європі. Основним елементом нової моделі оборони Північноатлантичного Альянсу є збільшення сухопутного контингенту в країнах-учасницях, а також військово-повітряної, військово-морської, кібернетичної та протиповітряної оборони. Ця модель була затверджена наприкінці червня на саміті у Мадриді. Довгостроковий план посилення Альянсу пов'язаний із погрозами, які виникли із початком повномасштабного вторгнення Росії до України, повідомляє "Дом".

Так, від сьогодні, 1 серпня, Німеччина, Італія та Угорщина почали патрулювати повітряний простір країн Балтії. Чотири угорські винищувачі JAS 39 дислокуватимуться на авіабазі Шяуляй у Литві, чотири німецькі Eurofighter ("Єврофайтер") — в естонському Емарі, італійські Eurofighter вилітатимуть з Мальборка до Польщі. Вони замінять бельгійські, французькі та іспанські підрозділи, які патрулювали цей регіон від квітня.

"Патрулювання повітря з боку НАТО є чітким прикладом солідарності Альянсу в дії. У той час, коли європейську безпеку кардинально змінила війна Росії проти України, винищувачі НАТО готові будь-коли захистити повітряний простір Альянсу", — повідомила офіційна представниця НАТО Оана Лунгеску.

Американські військові перекинули на авіабазу в польському місті Ласк шість винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-22 Raptor. Напередодні літаки 90-ї винищувальної ескадрильї, відправлені з Аляски, здійснили проміжну посадку на авіабазі Лейкенхіт в Англії.

"Цей захист створить єдиний практично безшовний щит від Балтійського моря до Чорного моря, забезпечуючи здатність союзників НАТО захищати територію Альянсу, населення та сили від загроз з повітря та ракет", — повідомили у Військово-повітряних силах США в Європі.

Напередодні НАТО опублікувало короткий аналітичний звіт, в якому обговорюється стан російських збройних сил в умовах бойових дій на території України. Судячи з інформації доповіді, є ймовірність, що, притримуючи деякі види військової техніки, РФ може потім напасти і на країни Альянсу.

"Офіційний російський наратив майже завжди має оборонний характер, але суть підходу Москви полягає у зміні статус-кво. У цьому контексті зберігається можливість нападу на країну НАТО", — йдеться у статті американського видання Newsweek.

За словами військового експерта Олега Жданова, президент РФ Володимир Путін очікує, що країни НАТО втрутиться у війну Росії проти України. Однак Альянс чітко заявив, що не братиме участі у бойових діях.

"Жодна країна-член НАТО не захищатиме нас. Тому що це автоматично стає світовою війною. Це те, чого домагається Путін. І тоді — сісти за стіл перемовин з Байденом, Макроном, Шольцем, але не з Україною, і домовлятися про долю світу. Якщо якась країна-член НАТО втрутиться в цю війну, це все може закінчитися ядерною катастрофою — протистоянням блоку НАТО і Російської Федерації. Звичайно, Росія не встоїть таку війну. Вона одразу схопиться за ядерну зброю", — вважає Жданов.

Разом із цим, від перших днів повномасштабної війни частина держав-членів НАТО надають Україні артилерію, боєприпаси, протитанкову бронетехніку, системи ППО, гаубиці, безпілотники та інші види озброєння на мільярди євро. І, як заявили в Альянсі, готують новий пакет допомоги.

"НАТО надасть комплексний пакет допомоги, який включатиме засоби захищеного зв'язку, паливо, медикаменти та захисні жилети, обладнання для захисту від мін, хімічних та біологічних загроз, а також сотні переносних комплексів для боротьби з безпілотними засобами", — повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю газеті Kurir.

Генсек Альянсу зазначив, що нові зразки озброєнь допоможуть українській армії якнайшвидше перейти від застарілих радянських зразків до сучасних стандартів. А у Великій Британії вже розпочали навчання українських військових за стандартами НАТО. Планується, що підготовку пройдуть 10 тисяч бійців Збройних сил України.

"Якщо НАТО та західні держави продовжать виділяти ресурси в нинішньому темпі, я вважаю, що українські Збройні сили зможуть зупинити російський наступ та почати відвойовувати свої території", — заявив ексдиректор ЦРУ Девід Петреус в інтерв'ю BILD.

На думку Петреуса, російський військовий успіх на території України є малоймовірним, проте, якщо він станеться, це стане катастрофою для європейської безпеки.

Читайте також: Російська армія програє Україні — про стратегії ЗСУ та окупантів розповіли військові експерти (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, країни-партнери продовжують постачати озброєння для української армії. На фронті вже працюють багатофункціональні комплекси на гусеничному шасі М270 MLRS. Їх Україні надала Велика Британія. І вони стали ефективним підкріпленням для HIMARS ("Хаймарс") на полі бою. Тим часом уряд Німеччини опублікував перелік озброєнь, які планують передати українцям. Військова допомога надходить також зі Словаччини, Литви, Швеції, Іспанії, США та інших країн.

Медіа-партнери
Прямий ефір