Наскільки Україна готова до опалювального сезону — різні думки нардепів (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: zv.zp.ua

Наскільки готова Україна до нового опалювального сезону, і що вплине на тарифи. Думкою на цю тему сьогодні, 24 вересня, в кулуарах Верховної Ради з телеканалом "Дом" поділилися народні депутати.

Ярослав Железняк, глава фракції "Голос":

— Я точно не є популістом у сфері тарифів, і фракція "Голос" досить виважено підходить до цього питання. Але давайте говорити відверто — з тарифами у нас буде проблема. Ціни — високі. Для бізнесу вони вже високі. Для населення — це питання часу.

Два тижні тому особисто на засіданні голів фракцій прем'єр-міністр говорив, що грошей на субсидії залишилося 3,5 млрд грн. А це — на місяць.

Законопроєкт, який зараз вони внесли (про додаткові 12 млрд грн до держбюджету на 2021 рік на виплату субсидій населенню, — ред.), буде розглядатися довго. Я не думаю, що 12 млрд грн теж вистачить. Це проблема. Я вважаю, що якщо ставити пріоритетно проблеми, то проблема з енергозабезпеченням та проблема з коронавірусом — негайні.

Ярослав Железняк, глава фракції "Голос". Фото: kanaldom.tv

Іван Крулько, фракція "Батьківщина":

— Заява, яку зробив минулий головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України", який подав у відставку (мова йде про Отто Ватерландера, — ред.). Іноземець, який отримував заробітну плату у рік — 26 млн грн з грошей платників податків. Поки він там працював — він мовчав. А йдучи, він зробив гучну заяву про те, що собівартість українського газу — 1 грн (за кубометр, — ред.).

У мене виникає питання — чому людям весь цей час, поки цей іноземець працював у "Нафтогазі", виставляли рахунок за газ у 8 разів більше, ніж його собівартість? Друге питання — чому, якщо ми маємо газ собівартістю 1 грн, навіть для теплокомуненерго ця ціна вже перевалила за 20 грн?

Питання, яке варто поставити уряду — що вони планують робити з різницею у тарифах?

Ми вважаємо, як "Батьківщина", що потрібно закладати субвенцію місцевим бюджетам, для того, щоб вони мали можливість перекрити різницю у тарифах і не було заборгованості.

Іван Крулько, фракція "Батьківщина". Фото: kanaldom.tv

Данило Гетьманцев, фракція "Слуга народу":

— Співвідношення собівартості та вартості, по якій "Нафтогаз" відпускає газ населенню. Можливо, ми й можемо вносити в це якісь корективи. Я не кажу, що це ідеальна організація ("Нафтогаз", — ред.). Дуже багато до неї питань. Але, ми точно не повинні такі складні питання вирішувати на рівні соціальних мереж, на рівні заяв людей, які, скажімо так, зі скандалом пішли з цієї організації. Тим більше не вирішувати це з нефахівцями.

Данило Гетьманцев, фракція "Слуга народу". Фото: kanaldom.tv

Юрій Камельчук, фракція "Слуга народу":

— Якби я розглядав це питання трохи ширше, з трьох пунктів. Перше — скільки газу у нас є? Друге — чи є для цього гроші? Третє — наскільки готова місцева влада у плані інфраструктури й наявності грошей?

Зараз у нас потреба не закрита — не вистачає приблизно 18 млрд куб. м. Технічні можливості для того, щоб закачати газ, у нас є. У нас ситуація набагато краща, ніж в Європі. Зараз Європа буквально плаче. Багато міністрів просто не знають, що робити. У багатьох немає сховищ, як у нас. Технічно ми все встигаємо.

По грошах — питання вирішується. Протягом місяця нас запевняють, що все буде добре. "Нафтогаз" здійснює потрібні дії, щоб у них вистачало грошей.

Наступний момент — це як готова місцева інфраструктура. Вона на 95% перевірена. Можливо точкові моменти якісь будуть. За словами міністра регіонального розвитку Олексія Чернишова, всі моменти можна вирішити.

Момент, який поки не вирішений Кабміном, на рівні Мінфіну. Потрібно зробити покладання спеціальних зобов'язань, швидше за все, на "Нафтогаз", щоб покрити різницю у грошах, яких не вистачає у місцевих громад, для того, щоб оплатити газ для бюджетних підприємств за ціною, яка дуже сильно виросла.

Юрій Камельчук, фракція "Слуга народу". Фото: kanaldom.tv

Олексій Гончаренко, фракція "Європейська солідарність":

— Влада пообіцяла людям, що тарифи не будуть зростати. Ми будемо за цим стежити. Через місяць розпочнеться опалювальний сезон, і ми всі побачимо, як влада виконує обіцянку, якими будуть тарифи для людей. І тоді все стане на свої місця.

Хоч я й опозиція, я б дуже хотів, щоб уряд нормально підготував країну до опалювального сезону. Мерзнути будемо всі разом. Як це буде — побачимо через місяць.

Олексій Гончаренко, фракція "Європейська солідарність". Фото: kanaldom.tv

Медіа-партнери
Прямий ефір