Украина наш дом

Наскільки битва за Херсон може стати вирішальною у війні РФ проти України — думка експерта

Херсон. Фото: travel.rbc.ua

Географічний фокус війни Росії проти України найближчим часом може зміститися зі сходу на південь, оскільки українські військові активізують зусилля зі звільнення Херсона, зазначають аналітики. Херсон є одним із ключових міст, обласних центрів у цій війні. І росіяни боротимуться за це місто, докладаючи максимум зусиль. Таку думку озвучив сьогодні, 5 серпня, військовий експерт Роман Світан в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

На думку експерта, визволення Херсона українськими військами завдасть Російській Федерації великих репутаційних втрат, зокрема російському керівництву.

"Вони за Херсон боротимуться, кидаючи в цю топку максимум зусиль. Те, що ми загалом і бачимо. Тобто ті прогнози, які деякі політики та оглядачі давали щодо того, що після того, як почнемо бомбити Антонівський міст, російські війська відступатимуть, не виправдалися. Росіяни навпаки — посилюють угруповання", — сказав Світан.

За його словами, останнім часом через мости переведено на правий берег Дніпра близько 10 тис. особового складу.

"Посилення правобережного угруповання свідчить про те, що росіяни захищатимуть як мінімум цю територію. А як максимум — можуть все-таки зібрати якийсь більш-менш значний кулак і спробують пробити нашу оборону. Найімовірніше, якщо вони це робитимуть, це буде наступ у бік Вознесенська (Миколаївська область, — ред.), хоча він малоймовірний з погляду виконання як такого. Українські війська на марші кілька десятків кілометрів розіб'ють", — зазначив експерт.

Він також вважає, що наступ такого угруповання на правобережне Запоріжжя теж малоймовірний.

"Там пройти також потрібно дуже багато, велика відстань. Війська в районі Кривого Рогу готові зустріти це угруповання, і загалом ті заходи, яких було вжито керівництвом Дніпропетровської області та Збройними силами України щодо зміцнення південних кордонів області, не дадуть цьому російському угрупованню у тому вигляді, в якому воно зараз існує, пробитися до Запоріжжя на правому березі", — пояснив Світан.

Крім того, він наголосив, що Херсон ще важливий з військового погляду із двох позицій. Перша — з району Херсона окупанти ведуть обстріл Миколаєва.

"Наноситься дуже велика поразка і особовому складу Збройних сил України, і мирним громадянам, бо щонайменше потрібно відсунути лінію фронту від Миколаєва на відстань близько 30-40 км, аби армійська артилерія не могла діставати. Друге велике завдання щодо звільнення Херсона: якщо ми вийдемо і звільнимо правий берег, то практично лівий берег і лівобережне угруповання російське перебуватиме під вогневою поразкою на глибині до 50 км, оскільки розбиті залізничні колії, а логістика російських військ не передбачає перекидання на великі відстані техніки та боєприпасів без участі залізниці", — пояснив експерт.

Читайте також: Під час відходу з Херсонщини окупанти РФ руйнуватимуть усі південні мости, — Левченко

Прямий ефір