Порушення прав — з якими проблемами найчастіше стикаються кримчани (ВІДЕО)

КПВВ "Чонгар". Фото: kanaldom.tv

Стенди з інформацією про захист прав людини встановили на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. На них перелічені відомства, які зможуть допомогти кримчанам при порушенні їхніх прав. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Дом".

Жителі окупованого півострова можуть звернутися по допомогу, наприклад, якщо приходить повістка до армії РФ, порушують права власності або людям забороняють виїжджати на материкову частину України.

Так, до окупованого Криму тепер впускають і до родичів другої лінії, тому жителька Херсона Олена змогла провідати брата в Джанкої.

"Обов'язково документи брата, вони ж до цього пропускали тільки першу лінію, а тепер дозволили братам і сестрам їхати. Діти мої вже поїхати не можуть", — розповіла вона.

Також до Криму не пускають без тесту на коронавірус. Тим часом українські прикордонники пропускають громадян без будь-яких додаткових обмежень.

"Зараз часті випадки відмови у пропуску громадян України, які прямують з материкової частини України до окупованого Криму. Це найчастіше діти, якщо у них відсутні документи, що дають змогу їм виїхати з материкової частини України, — відсутня довіреність від другого батька. Також ми не пропускаємо тих громадян, у яких недоліки в паспортних документах", — зазначив начальник пресслужби Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

Порушення прав під час перетину адмінмежі — одна з проблем, з якою кримчани звертаються до правозахисників. Щоб люди знали, як діяти в таких ситуаціях, на КПВВ "Каланчак" і "Чонгар" встановили інформаційні стенди.

"Щоб кримчани знали свої права і знали, до яких органів вони мають право звертатися по допомогу. Оновили, збільшили формат і зробили штрихкоди, додатково будуть буклети, їх вже розробили трьома мовами — кримськотатарською, українською та російською", — пояснив заступник керівника прокуратури АР Крим і міста Севастополя Наріман Сулейманов.

Тільки від початку цього року в Представництві президента в АР Крим прийняли 3 тис. заяв про порушення прав жителів півострова.

"Це можуть бути питання перетину адмінмежі, це можуть бути питання документування паспортних документів та інших документів від держави. Минулого року левова частка із 5800 заяв, які ми опрацювали, стосувалася питань перетину адмінмежі, оскільки того року були досить суттєві обмеження через пандемію коронавірусної інфекції, тому це ми відпрацьовували", — розповів постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич.

Також кримчани регулярно стикаються з порушенням прав власності та права на отримання освіти на материковій частині України.

"Нас хвилює те, що сьогодні там переслідується 131 наш громадянин, 113 з яких перебувають у місцях несвободи. Ми також фіксуємо факти незаконного призову до армії Російської Федерації. Понад 3 тис. юнаків вже призвані, а якщо ухиляються — порушуються кримінальні справи", — зазначила представник уповноваженого ВРУ з дотримання прав людини в АР Крим та м. Севастополі Ірина Верігіна.

Інформаційні стенди також встановлять і на пункті пропуску "Чаплинка", коли він відновить роботу після ремонту.

Читайте також: В яких випадках можуть відмовити у видачі довідки переселенця, пояснили юристи

Прямий ефір