Порушення маскового режиму на тлі рекордного рівня захворюваності: COVID-ситуація в Україні (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Facebook

В Україні стрімко зростає рівень захворюваності на коронавірус. 13 жовтня було зафіксовано майже 19 тис. нових хворих за добу. Незважаючи на погіршення епідемічної ситуації, українці продовжують масово порушувати масковий режим та інші карантинні обмеження, повідомляє "Дом".

Так, у Києві, за словами водіїв громадського транспорту, третина пасажирів маски не носять.

"Намагаються надягати на вході. Раз-два і надягли, а заходять до салону — відразу знімають. Що їм будеш говорити? За кожним не встежиш", — зазначив водій столичного автобуса Віталій.

На тлі зростання захворюваності карантинні обмеження вже посилили в низці областей. Зокрема, у Львові заборонили всі масові заходи, а з понеділка школярі підуть на двотижневі канікули. Заклади прийматимуть гостей до 23:00 за заповнюваності не більше 50%. За одним столиком можуть збиратися не більше чотирьох осіб.

Також сьогодні, 15 жовтня, Херсонська область першою в Україні увійшла до "червоної" карантинної зони. В регіоні заборонена робота громадського харчування, кінотеатрів, театрів, ринків, фітнес-центрів, а також проведення масових заходів. Однак це обмеження не діє, якщо 100% відвідувачів і персоналу вакциновані.

У школах весь педколектив повинен мати "зелений" сертифікат про повну вакцинацію. Але поки в Херсоні вирішили відправити дітей на канікули з 18 жовтня. Продовжать роботу тільки садки.

У центрах масових вакцинацій — черги охочих зробити щеплення. Установи теж готуються до нових правил роботи.

"Вакцинація у нас буде обов'язкова, 100% всього персоналу. Ймовірніше, як нам скажуть по законодавству, будемо запускати людей, які будуть вакциновані. Буде так, але в будь-якому разі будемо продовжувати працювати", — зазначила адміністратор місцевого кафе Вікторія Сапарай.

Заступник міського голови Херсона Роман Головня зазначив, що відвідувати різні заклади можна буде і за наявності результату ПЛР-тесту або довідки про те, що людина перехворіла.

"Їх відвідування буде або згідно з сертифікатами про вакцинацію, це "зелений" сертифікат, або за наявності довідок, які свідчать про відсутність у людини захворювання на коронавірус. Це або ПЛР-тест, або швидкий тест. Вони також можуть провести тест на імуноглобулін, який показує, що людина перехворіла", — пояснив він.

Читайте також: Близька до критичної: про COVID-ситуацію в ОРДЛО розповів експерт МОЗ

Прямий ефір