Напружена ситуація та погрози Лукашенка — що відбувається на білорусько-польському кордоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Візит Олександра Лукашенка до логістичного центру на білорусько-польському кордоні супроводжувався зворушливими світлинами з дітьми та гучними обіцянками. Він заспокоїв мігрантів, що ніхто не змусить їх повернутись на батьківщину. Але щойно високі гості їдуть, мігранти показують зовсім іншу картинку існування на кордоні, повідомляє "Дом".

Перед тим, як потрапити до Білорусі, багато хто продав усе, що в них було. Тепер їх там просто роздягають — їжа прострочена, а за тепле питво та зарядку телефону доводиться платити у євро, пише Frankfurter Allgemeine. Втім, це лише тло для чергової гучної заяви Лукашенка. Він загрожує Європі новою міграційною кризою та навіть війною.

"Мерзотники, вони сім'ї не хочуть возз'єднати. Це ж мирні нормальні люди. Отримають проблему на порядок вище. Якщо сюди хлинуть афганці, і через Україну зокрема, а ви знаєте, там народ за будь-яку копійку пустить будь-кого. Захлинеться Європа", — заявив він.

Цього ж дня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький перебував із візитом у Лондоні. Його колега Борис Джонсон продемонстрував солідарність із Польщею.

"Я думаю, ця зустріч — шанс підтвердити нашу відданість, можливо, найближчому європейському союзнику в НАТО. Ми підтримаємо безпеку та оборону союзника", — повідомив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

У прикордонній службі Польщі повідомили, що ситуація на білорусько-польському кордоні залишається напруженою.

"26.11 кордон Польщі намагалися незаконно перетнути 217 осіб. Було винесено 12 постанов про виїзд з території Польщі. На ділянці, що охороняється прикордонним постом у Черемчі, група з майже 200 агресивних іноземців силою форсувала кордон", — йдеться у повідомленні прикордонної служби Польщі у Twitter.

За оцінкою польських прикордонників, на білоруському кордоні перебуває 3-4 тис. осіб. Дві — у логістичному центрі. Інші, як і раніше, ховаються в лісах, де температура вночі вже нижче нуля.

Тим часом Європейський Союз домовився про п'ятий пакет санкцій щодо Білорусі. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. У списку — 28 фізичних та юридичних осіб. Його планують схвалити 1 грудня. А набудуть чинності санкції вже наступного дня.

Читайте також: Чи може міграційна криза на білорусько-польському кордоні перерости у збройний конфлікт — думка експерта

Нагадаємо, Олександр Лукашенко править Білоруссю вже майже три десятиліття. Після президентських виборів 2020 року, програвши законно обраній Світлані Тихановській, "бацька" не побажав залишати крісло та перейшов до статусу самопроголошеного лідера. А в Білорусі розпочалися репресії. Сьогодні режим Лукашенка розмістив на кордоні з Польщею тисячі мігрантів, які приїхали до Білорусі, сподіваючись на швидкий транзит та краще життя в Європі. Чи варто боятися Україні, як далеко зайде Лукашенко, до чого тут Путін і чи виживе Білорусь — усі подробиці у "Специальном репортаже".

Читайте також: Підсумки 26 листопада: пресмарафон Зеленського, загибель військового та новий штам коронавірусу (ВІДЕО)

Прямий ефір