Напрям стратегії Америки — незмінний: позицію США в угоді щодо "Північного потоку-2" пояснив Арестович

Алексей Арестович. Фото: 24tv.ua

Позиції Німеччини та Сполучених Штатів Америки щодо "Північного потоку-2" асиметричні. Так, ФРН часто захищає лише свої національні інтереси, а США не змінюють напрям своєї стратегії та продовжують підтримувати Україну. Про це сказав спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович у програмі "Взгляд с Банковой" на телеканалі "Дом".

"Німеччина ефективно захищає свої національні інтереси, настільки ефективно, що іноді гостро постає питання про українські національні інтереси", — зазначив він.

Щодо США, зараз активно продовжується підготовка до зустрічі президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена.

"Договори за основними напрямами (це енергетика, оборона, безпека та інші сфери) йдуть планово. І ніякого впливу в тій частині, яка мені відома, цього руху навколо "Північного потоку", я не помітив. Це показує, що в Америці дуже стійка політична школа, і які б ситуативні моменти не виникали, загальний напрям стратегічних зусиль для них незмінний. У цьому сенсі вони нас підтримують", — наголосив Олексій Арестович.

Зараз Україні надходять позитивні сигнали зі США. На різних рівнях звучать заяви, що безпека і територіальна цілісність України не підлягають перегляду.

"Америка завжди буде з нами. 400 млн дол. ми маємо отримати тільки в цьому році, тільки військової допомоги. Крім того, на візит президента Зеленського до США плануються оборонні контракти, енергетичні контракти та деякі інші домовленості", — сказав спікер української делегації в ТКГ.

Пакет домовленостей, який Україна планує привезти зі США після зустрічі двох президентів, покаже усім, що ці дві країни — тісні геополітичні союзники, наголосив Арестович.

"Думаю, що ми можемо говорити: перше — ми не занижуємо бар'єр впевненості в тому, що США та Україна — тісні геополітичні союзники. І США стоять на варті незалежності України. Завжди її підтримують. Друге — я думаю, що пакет тих домовленостей, які ми можливо привеземо, продемонструє всім (і РФ, і Німеччині, й іншим країнам, і передусім народу України), що не все так сумно, як намагаються представити зараз багато експертів і багато російськоспрямованих джерел", — зазначив спікер української делегації в ТКГ.

Повна версія інтерв’ю: "Північний потік", нова Європа та стара Росія: "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем

Нагадаємо, уряди США та Німеччини оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва "Північного потоку-2". Документ спричинив багато критики, зокрема з боку України.

Прямий ефір