Нам треба буде поборотися: країни-скептики щодо членства України у ЄС перерахувала Кравчук

Євгенія Кравчук. Фото: kanaldom.tv

У Європейському Союзі є країни, які скептично ставляться до членства України у ЄС. І за їхню думку Україні потрібно буде поборотися як на дипломатичному, міжпарламентському рівні, так і за підтримки українців, які мешкають у цих країнах. Про сьогодні, 17 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповіла народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук.

Йдеться насамперед про Австрію, Німеччину, Францію та Нідерланди.

"Був виступ прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте в українському парламенті. Дуже чітко прозвучала фінансова підтримка, Нідерланди готові надавати зброю. Але коли мова зайшла про вступ до Європейського Союзу, то його висловлювання мали загальний характер. Тому треба ще докласти зусиль", — навела приклад Кравчук.

Ще рано говорить про остаточну позицію Франції, бо країна перебуває у виборчому процесі. У квітні проходили два тури президентських виборів, а у червні будуть два тури виборів до парламенту.

"Не забуватимемо, що все-таки Макрон ще перебуває у виборах, тому що в червні відбудуться вибори до парламенту... Мені здається, що тут Макрон намагається грати з настроями виборців [своїх опонентів]. Це може зіграти злий жарт. Я з симпатією ставлюся до Макрона та до його партії. Але подивіться, як закінчилися регіональні вибори в Німеччині для Соціал-демократичної партії [канцлера ФРН] Шольца, які програли з мінімальним історичним рахунком у двох федеральних землях на місцевих виборах. І, зокрема, мені здається, Шольца саме критикують за те, що він затягує передачу озброєння Україні, за те, що позиція двояка у Німеччини", — продовжила народна депутатка.

Окрім роботи самої України з переконання скептиків, їй допомагають найближчі партнери.

"Робота в країнах консервативної Старої Європи дуже важлива. Але крім нас там працюють і "адвокати України" — це Польща, це країни Балтії, інші країни Європи, Східної Європи. Вони розуміють, що вступ України до Європейського Союзу забезпечить баланс між так званою старою Європою та новою Європою, і навіть ймовірна перевага у бік нової Європи", — пояснила Кравчук.

Вона наголосила, що зі свого боку Україна виконує вимоги, необхідні для набуття статусу країни-кандидата на вступ до ЄС та готова далі виконувати рекомендації. Але також Україна розраховує на підтримку Європи.

"Ми на 70% вже своє законодавство підігнали під європейські стандарти. Ми готові працювати далі, ухвалювати рішення. І ми розуміємо, що від надання статусу країни-кандидата до самого вступу до Європейського Союзу — це роки. Ми розраховуємо, що у ці роки ми зможемо користуватися програмами ЄС у якомусь спеціальному форматі. Тому що на ці роки припадає українське "Велике будівництво". Тобто, нам потрібно повернути нашу інфраструктуру, оновити, перебудувати. Потрібен цей новий "план Маршалла" для України", — зазначила вона.

Медіа-партнери
Прямий ефір