Украина наш дом

Покарання за участь у Кримській платформі: протест через затриманя Джеляла висловило МЗС

Нариман Джелял. Фото: Facebook

Міністерство закордонних справ України висловило протест через затримання в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Такі дії у відомстві розцінюють як покаранням за участь активіста у Кримській платформі, повідомляє "Дом" із посиланням на коментар МЗС.

"Розглядаємо цей каральний рейд проти керівників Меджлісу як покарання за участь в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня", — наголосили у дипвідомстві.

У МЗС також повідомили, що крім Джеляла силовики РФ затримали ще четверо кримських татар: вранці 3 вересня — Ельдара Одаманова, вночі 4 вересня — Азіза Ахметова, Асана Ахметова та Шевкета Усеїнова.

Чергові репресії Російської Федерації назвали такими, що спрямовані на залякування представників кримськотатарського народу та витіснення його з тимчасово окупованого півострова.

"Вимагаємо від Росії негайно звільнити затриманих п’ятьох осіб, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України", — додали у МЗС.

На затримання кримських татар також відреагували у Представництві президента України в АР Крим. Інцидент із Джелялем там також пов'язують із його участю в Кримській платформі.

"Переконані, що відповідні кроки окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя щодо Нарімана Джеляла пов’язані з його громадською та політичною діяльність, зокрема з його участю в ролі спікера на різних майданчиках саміту Кримської платформи", — заявили у представництві.

Нагадаємо, 4 вересня силовики РФ прийшли до оселі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла у селі Первомайське Сімферопольського району Криму. Після обшуку його повезли у невідомому напрямку.

Прямий ефір