Найпопулярніша мова для вивчення: як бельгієць за 8 місяців вивчив українську

Киев. Фото: youtube.com/c/ScenicRelaxationFilms

Українська мова стала однією з найпопулярніших нині мов для вивчення у світі. Попит на вивчення солов'їної зростає з геометричною прогресію. Чому вона така популярна для вивчення у іноземців, дізнавайтеся у сюжеті "Ранок Вдома".

Наразі серед іноземців набирає обертів справжня мовна лихоманка, каже викладачка з української мови Інна Самойлова. У порівнянні з 2021 роком популярність вивчення української збільшилася на 500%.

Бельгієць Стів Стоп попри щільний графік на посаді топ-менеджера французької компанії з альтернативної медицини, виховання чотирьох доньок і щоденну фізичну активність, двічі на тиждень вивчає українську мову онлайн. Опанувати солов'їну вирішив зовсім не випадково. 

"Після повномасштабного вторгнення Росії у лютому мені хотілося зробити щось для України. Почувався безсилим, адже я не солдат і не вмію воювати. Вирішив допомогти тим українцям, які втекли від війни в Європу, до Бельгії у пошуках прихистку. Знання української допомогло мені одразу знайти спільну мову з наляканими війною людьми, а також зробити їхнє перебування на чужині менш драматичними", — ділиться Стів.

Стів Стоп. Фото: kanaldom.tv

За словами викладачки української, Стів — вправний учень. Крім рідної нідерландської вільно спілкується французькою, німецькою та англійською. До 24 лютого взагалі не знав української мови, а зараз і пише, і читає, і розмовляє.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії бельгієць із дружиною прихистили у себе багатодітну маму з Кременчука. Стів із гостею з Полтавщини практикується у складній іноземній граматиці. Найскладніше, каже, — вивчити відмінки. 

"Дивуюсь, коли знайомі запитують, чому я вивчаю українську. Після перемоги, як на мене, Україна буде однією з найважливіших країн світу. Європи — так точно", — каже Стів.

Більшість іноземців серед своїх улюблених українських віршів виділяють твори Тараса Шевченка. Проте сучасна поезія також набуває окремого інтересу серед західних друзів.

Читайте також: №13 серед найпопулярніших: як зріс попит на українську мову у світі

Прямий ефір