Украина наш дом

Найгірша ситуація — у політичній підгрупі: про діяльність ТКГ розповіли у Раді

Олександр Мережко. Фото: sluga-narodu.com

Тристороння контактна група (ТКГ) залишається дієвим механізмом для захисту людей в ОРДЛО, попри те, що її робота майже заблокована. Про це сьогодні, 27 січня, розповів голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпартійного співробітництва Олександр Мережко у коментарі телеканалу "Дом". 

"Вона залишається (дієвим механізмом для захисту людей на Донбасі, — ред.). Незважаючи на деякі питання, наприклад, діяльність консультацій в межах політичної підгрупи — вони перебувають у глухому куті, бо Росія блокує (перемовини, — ред.). Але все одно це канал комунікацій із Росією, він залишається важливим. Тому що таке розблокування може мати місце", — пояснив Мережко. 

На його думку, нині найважливішою є робота у безпековій підгрупі, тому що Україна працює над посиленням режиму припинення вогню. Він також висловив сподівання, що питання звільнення бранців Кремля теж буде розблоковане.

"Найгірша ситуація — у політичній підгрупі, тому що Росія блокує, Росія фактично відмовляється від того, щоби серйозно обговорювати, наприклад, план дій, які були запропоновані Україною. Але все одно цей механізм залишається і він може бути повністю розблокований у будь-який час. Все залежить від політичної волі Росії", — додав Мережко. 

Читайте також: Дотримання режиму тиші на Донбасі дозволило знизити кількість обстрілів на 75%, — Україна у ТКГ 

Прямий ефір