Украина наш дом

Надзвичайний стан має затвердити Рада — думки нардепів (ВІДЕО)

Верховна Рада. Фото: sluga-narodu.com

Верховна Рада України сьогодні, 23 лютого, ввечері має розглянути рішення Ради національної безпеки і оборони щодо введення надзвичайного стану. Його запроваджують на 30 діб, за потреби може бути подовжений ще на місяць, інформує "Дом".

Надзвичайний стан надасть більше можливостей спеціальним службам, Міністерству внутрішніх справ, адміністраціям на місцях. Можлива перевірка автівок та документів під час перетину адміністративних меж областей. Про введення комендантської години поки не йдеться. За процедурою, Рада має затвердити надзвичайний стан протягом двох днів після пропозиції РНБО. Але відкладати розгляд питання не стали.  

"Ми домовилися вчора, що ми об'єднуємося навколо України. Це рішення дає надзвичайний інструментарій в руки влади. До речі, влада каже, що не буде цим зловживати. І взагалі, буде використовувати дуже обережно. Я готовий довіритися особисто у цій ситуації. Ми є опозиція, і влада може використати це проти нас, але я готовий довіритися", — зазначив народний депутат з фракції "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"У нас не воєнний стан запроваджується. У нас запроваджується надзвичайний стан. За формою і змістом відрізняється багато, у нас не буде комендантської години, у нас буде продовжувати працювати громадський транспорт, вся важлива критична інфраструктура, нічого не зупиняється", — прокоментувала народна депутатка з фракції "Слуга народу" Марія Мезенцева.

"Я вважаю, що потрібно вводити воєнний стан, якщо у нас є воєнна загроза. Є ключова різниця між надзвичайним і воєнним станом. Але ми розуміємо, що цей правовий стан треба вводити, не сильно порушуючи права людей. Водночас щоб їх саме захистити, аби можна було спростити дії та військових у цьому регіоні, і самих людей", — зазначив народний депутат України з фракції "Голос" Роман Костенко.

Наразі депутати уже збираються на позачергове засідання Верховної Ради, на якому і мають ухвалити надзвичайний стан.

Від ранку ж нардепи встигли проголосувати за введення санкцій проти депутатів Держдуми РФ, які ухвалили рішення щодо визнання "незалежності" "Л/ДНР". Ухвалений у першому поки що читанні законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю. Буде створено єдиний реєстр цивільної вогнепальної зброї, посвідчення власника. Щодо змін до бюджету, то нардепи проголосували за законопроєкт, який дає Кабміну змогу перерозподіляти видатки й збільшувати бюджет армії за потреби. Також найближчим часом має бути проголосовано законопроєкт щодо виділення коштом надприбутків понад 30 млрд грн на військові потреби.

Нагадаємо, в усіх регіонах України, крім Луганської та Донецької областей, запровадять надзвичайний стан. Про це сьогодні, 23 лютого, під час брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Прямий ефір