Продовольча криза, що насувається, та "голодні бунти": війна РФ проти України зачепила весь світ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Facebook

Левову частку зібраного зерна Україна відправляла на експорт. Від нього залежить життя 400 млн людей у ​​всьому світі. Але через російське повномасштабне вторгнення воно залишається в елеваторах у портах, тоді як армія РФ на тимчасово окупованих територіях краде та вивозить урожай, повідомляє "Дом".

Україна була одним із найбільших експортерів продовольства для південних країн Європи, Північної Африки, Близького сходу, Китаю та Латинської Америки. Від загального обсягу зерносховищ — 72 млн тонн, на експорт йшло 52 млн. Решта залишалася для внутрішнього користування. До початку повномасштабного вторгнення Росії Україна встигла експортувати лише 22 млн тонн.

"Ця ситуація призвела до того, що на наших традиційних ринках зерно зросло в ціні на 50-70%. А на деяких локальних ринках на 300%, на кшталт Ірану. І в Ірані вже є голодні бунти", — каже виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Швидкого заміщення українського зерна на ринку не буде, запевняє економіст, а отже, світова продовольча криза і зростання інфляції неминучі.

"Через різке подорожчання цін на зерно на сьогодні у світі в стані голоду будуть перебувати 1,7 млрд осіб. Тобто, іншими словами можна сказати, що агресія Російської Федерації в Україні зачепила весь світ, зокрема через голод", — пояснює Пендзин.

На сьогодні у припортових елеваторах на Чорноморському узбережжі України зберігається 5 млн тонн зерна. Морськими шляхами ці вантажі надіслати зараз неможливо.

"Стоять кораблі в порту Одеси, які не можуть йти, бо, крім блокування російськими збройними силами там же ще проблема в тому, що вони засіяли фарватери мінами, аж до того, що міни бачили вже біля Босфору, міни викидало на узбережжя біля Одеси. Тобто навіть якщо порти будуть розблоковані, туди треба заводити тральщики, які чиститимуть цей фарватер", — сказав експерт.

Крім того, Росія почала спустошувати українські зерносховища на тимчасово окупованих територіях. Вивозить продовольство до окупованого Криму та намагається продати різним країнам у вигляді російського. Але купувати його не хочуть, щоби не потрапити під санкції.

"У нас Херсонська область сьогодні перебуває під окупацією, там нічого ніхто не робив. Ба більше, з цієї території вже сьогодні вивезено, вкрадено 700 тис. тонн зерна. До того ж це зерно російські крадії намагалися продати спочатку до Єгипту, але не вдалося їм цього зробити, тому що краденим ніхто торгувати не хоче. Зараз ці кораблі пішли у бік Сирії", — розповів Пендзин.

Напавши на Україну, Росія провокує голод сотень мільйонів осіб у ​​багатьох країнах світу. Під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН з питань конфлікту та безпеки продовольства державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія навмисно створює дефіцит продовольства.

"2018 року ця Рада ухвалила резолюцію 2417, яка засудила використання голоду проти цивільних осіб як інструмент війни і прирівняла це до воєнного злочину. Повна зневага Російською Федерацією до цієї резолюції стала ще одним кричущим випадком, коли уряд використовує голод проти сотень мільйонів цивільних осіб у спробах просування своїх завдань", — сказав він.

Міністр розвитку Німеччини Свенья Шульце на зустрічі G7 у Берліні заявила, що необхідно створити новий глобальний альянс. Мета якого — залучити якнайбільше донорів і не допустити поширення кризи у всьому світі.

"Є ризик голоду, тому що Путін використовує голод як зброю. Ми маємо протистояти цьому за допомогою нового альянсу з глобальної продовольчої безпеки, який ми хочемо ухвалити на цій зустрічі", — сказала вона.

За словами Шульце, "Велика сімка" намагатиметься мінімізувати ризик глобального голоду та залучити до співпраці якнайбільше партнерів, які можуть займатися постачанням.

Читайте також: Викрадене Росією зерно з України — які країни готові купувати, а кому загрожує голод (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, військові дії Росії в Україні можуть призвести до глобального голоду у світі. Окупанти перехопили українські судна із зерном у Чорному морі та заблокували порти. Через це український експорт різко знизився. Але саме Україна — один із найбільших експортерів пшениці та кукурудзи у світі.

Читайте також: Єдиний спосіб розблокувати порти Чорного моря — закінчити війну перемогою України, — Пендзин (ВІДЕО)

Прямий ефір