Починаємо з Харкова — новий проєкт забезпечення житлом переселенців анонсувала Верещук (ВІДЕО)

Ірина Верещук відвідала модульне містечко для ВПО у Харкові. Фото: minre.gov.ua

У Харкові розпочнеться будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за новою програмою. Про це сьогодні, 21 січня, під час робочого візиту до Харківської області заявила віцепрем'єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, інформує "Дом".

За її словами, йдеться про будівництво замість модульного містечка, де живуть переселенці, триповерхових гуртожитків.

Це пілотний проєкт, заявила Верещук, і держава готова допомогти у розв'язанні цього питання.

"Ми на сьогодні зосереджуємось на будівництві, реконструкції, купівлі, усіх формах, але отримання житла нашим внутрішньо переміщеним особам. Модельний, тобто пілотний проєкт починаємо з Харкова, починаємо і думаємо, як далі масштабуватися. Це буде співфінансування з державного бюджету і з місцевого бюджету. Ми говоримо про перший етап. Наступний етап — ми плануємо залучити міжнародні кошти, зокрема, якщо нам вдасться домовитись з німецьким урядом. Він у нас новий, ми скерували вже необхідні листи, будуть відповідні зустрічі", — розповіла очільниця Мінреінтеграції.

Будівництво планують розпочати вже цьогоріч.

"У нас перший проєкт розбитий на три етапи — це три триповерхові будівлі житлових. З усією соціальною інфраструктурою. Тому сьогодні ми закінчуємо проєктно-кошторисну документацію, поетапну. Ми починаємо з одного блоку, буде збудовано один будинок, почнемо ми його будувати наприкінці весни", — сказав Харківський міський голова Ігор Терехов.

Як додали у пресслужбі відомства, відповідно до даних Департаменту соціального захисту населення, в Харківській області на обліку перебуває 137 984 ВПО. Для багатьох з них досі чутливим є питання забезпечення власним житлом. В області функціонує 14 місць компактного проживання для понад 400 ВПО. Коштом субвенції державного бюджету у 2020 році трьома громадами (Олексіївською, Близнюківською, Первомайською) придбано 7 житлових приміщень, в яких нині мешкають 24 мешканці.

Зазначимо, що модульне містечко було відкрито у Харкові у січні 2015 року за сприяння уряду Німеччини. Спочатку туди заселилися майже 500 людей. Нині у ньому залишилося 175 переселенців, із них 70 — неповнолітні. Термін служби експлуатації приміщень минув у 2017 році, модульне містечко було розраховане на три роки.

Читайте також: "Умови не тільки не придатні, але й небезпечні": як живуть переселенці в модульному містечку Харкова (ФОТО)

Нагадаємо, Мінреінтеграції у своїй роботі планує оголосити 2022-й роком житла для переселенців та забезпечити виділення 3000 квартир. Окрім чинних програм із забезпечення житлом для ВПО, будуть впроваджені нові, із залученням інвесторів.

Читайте також: Підсумки 21 січня: інтерв'ю Зеленського, переговори Блінкена та Лаврова та повернення "червоної" зони (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір