Початок відведення військ РФ від кордонів України: про що попереджають експерти (ВІДЕО)

Иллюстративное фото

Росія почала відведення техніки і військових частин від українських кордонів і з окупованого Криму після закінчення військових навчань. Але ослаблення напруги на рубежах не означає стабілізації ситуації на лінії зіткнення на Донбасі, повідомляє "Дом".

Так, техніку вантажать на десантні кораблі, залізничні платформи і літаки військово-транспортної авіації. Військові направляються на вокзали та аеродроми, щоб повернутися до місць постійної дислокації.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що початок відведення військ — позитивна подія. Але це не означає стабілізації ситуації на лінії зіткнення. Глава українського МЗС вперше брав участь в переговорах країн східного флангу НАТО. Зустріч відбулася в Бухаресті. Головна тема — загроза безпеки в регіоні.

"Ця зустріч своєчасна, тому що проводиться під час небезпечних подій в нашому регіоні. І ці події прямо стосуються не тільки безпеки України, але також Румунії та всього Чорноморського регіону. Ми абсолютно впевнені, що Росія вирішила негайно зупинити свої військові навчання зокрема через міжнародну реакцію на їхні дії. Тиск працює, якщо його правильно і своєчасно застосовано", — заявив Дмитро Кулеба.

Останніми тижнями Кремль стягував озброєння до українсько-російського кордону, виправдовуючись підготовкою до військових навчань. За даними ЄС, Росія зосередила там понад сто тисяч військових. Експерти кажуть, що після відведення військ чекати на повну деескалацію не варто.

"Якби це були навчання, то не було б сенсу тягнути всю таку махину до кордону з Україною. Якщо це так, то це означає не навчання, а спецоперація з примусу до дружби, щодо розкриття оборонного потенціалу України, з вивчення можливостей і готовності Заходу допомагати Україні. І не факт, що все це угруповання буде відведене. Це швидше за все пауза, викликана пропозицією Байдена провести саміт з Путіним", — говорить військовий експерт Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

У той же час ситуація на Донбасі залишається напруженою. Ігноруючи домовленості щодо режиму тиші, незаконні збройні формування (НЗФ) від початку доби 10 разів відкривали вогонь по позиціях українських військових. А на Великдень, за даними Міноборони, готують збройні провокації. Також українська розвідка повідомляє про посилення НЗФ з боку Росії.

Глава української делегації в Тристороній контактній групі Леонід Кравчук в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" назвав абсурдом пропозицію Володимира Путіна зустрітися з Володимиром Зеленським не на Донбасі, а в Москві.

"Нехай би Путін приїхав на окуповані території і подивився, до чого призвела його окупація — зруйновані будинки, зруйнована інфраструктура. І зрозумів, що 1 млн 600 тис. змушені виїхати звідти, і серед цих людей більше як половина — етнічні росіяни. Про який тоді "русский мир", про захист російськомовного населення говорить Путін?", — сказав Кравчук.

Також Україна не переступить власну "червону лінію" і не стане домовлятися про мир з представниками окупаційних адміністрацій на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей. І, попри спроби Росії заперечувати, що вона є стороною конфлікту, переговорний процес щодо врегулювання ситуації на Донбасі повинен проходити в межах Мінського і Нормандського форматів.

Читайте також: Підсумки 23 квітня: нова партія AstraZeneca, відведення військ РФ і Чемпіонат світу з боксу (ВІДЕО)

Нагадаємо, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що від 23 квітня Росія почне відводити війська, які проводили навчання поблизу кордонів України і в тимчасово окупованому Криму, до пунктів постійної дислокації.

Прямий ефір