Спостерігаючи за противником: про будні військових на зимовій передовій (ФОТО, ВІДЕО)

На передовій. Фото: kanaldom.tv

Зараз у Луганській області морози — іноді температура опускається до -15. І українські бійці на передовій, окрім спостереження за противником, заготовляють дрова для буржуйок, повідомляє "Дом".

"Метрів три кубічних на п’ять-шість день. Палимо на кухні, в бліндажах. Хто на посту — не рубає. Хто вільна зміна, тоді рубають дрова", — каже військовослужбовець ЗСУ Михайло.

Ще 2,5 роки на одній із позицій військових не було системи лабіринтів, яка є зараз. А окопи в деяких місцях доходили лише до пояса бійцям. Зараз це багатокілометрова траншея вища за людський зріст для захисту українських військовослужбовців уздовж лінії зіткнення. Все копалося вручну влітку та минулої осені. З бійниці без спецтехніки проглядаються позиції противника.

"Є такі місця для схованок, наприклад, невеличкі — копайнірчики, для того, щоб сховатися від мін і коли йде мінний обстріл — вузенька ніша. Вони бачать гарно наші позиції, ми бачимо гарно їхні позиції. Через те вони так, як можуть, прицільно вдарити, так і прострілюють. Раз у два, раз в три дня прострілюють з РПГ, з СПГ, з підствольних гранатометів, ВОГами закидають часто", — розповів військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Командир на цих позиціях – 27-річний Денис. Це його перша бойова ротація до району проведення операції Об'єднаних сил (ООС). Говорить, до його віку питань немає.

"Я рахую, мені пощастило. Ніяких конфліктних ситуацій ніколи не було. Насамперед допомогли непогано. Тут така опора була на сержантів, старших людей. Допомогли, підказали", — поділився він.

На передовій. Фото: kanaldom.tv

Обід побратимам там готує Ксенія. Вона є професійним кухарем. До служби понад 10 років працювала у львівських ресторанах та у шкільній їдальні.

"На обід сочевиця, рибка тушкована, хек, макарони з м'ясом, з тушкованкою. Я давно хотіла йти до армії. Ось, власне заради цього створення домашнього якогось затишку тут. Їм простіше зі мною, вони можуть поговорити зі мною, я з ними можу поговорити, їм навіть легше якось у моральному плані. Немає такої втоми, агресії", — розповіла військовослужбовиця.

Вдома на Ксенію чекає 4-річний син. Поки вона служить, дитину виховує бабуся та брат із дружиною. Спілкуються щодня скайпом.

"І сумуємо дуже сильно, і я сумую, і він. І воно відчувається все. Але є розуміння того, що треба. Тому що все, що ми не робимо, ми робимо для дітей, для їхнього майбутнього", — сказала військовослужбовиця ЗСУ.

Читайте також: День пам'яті захисників Донецького аеропорту — історія оборони та спогади "кіборга" (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 16 січня, одного українського військового було поранено на Донбасі. Незаконні збройні формування відкривали вогонь у районі Катеринівки з автоматичних та станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Читайте також: Підсумки 16 січня: День пам'яті "кіборгів", загроза російського вторгнення та справа Порошенка (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір