"На самом деле: Крым": очільник Херсонської ОДА про туризм в області та покращення КПВВ

Фото: golos.ua

В останні роки значимість Херсонської області для українців зросла. Тут розташовані КПВВ, через які жителі тимчасово окупованого Криму прямують до материкової частини України. Окрім того, в області стало набагато більше туристів після окупації півострова.

На цьому розвиток регіону не зупиняється. У 2021 році в межах програми "Велике будівництво" в Херсонській області реконструюють дороги, що ведуть до контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ), а також запустять два великих інфраструктурних проєкти. Детальніше про це розповів голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом".

— Чи відремонтують дороги до КПВВ "Чонгар" і "Каланчак" у межах програми "Велике будівництво"?

— Так, обов’язково. У позаминулому році ми побудували два сучасних КПВВ 一 "Чонгар" і "Каланчак". Зараз вони відповідають усім необхідним нормам — є санвузли і всі умови, щоб люди під час перетину адмінлінії могли почувати себе людьми.

Там також створено сервісну зону, в якій працює Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Окрім того, на КПВВ є автостанція. Зараз ці КПВВ передають комунальному підприємству, створеному при Міністерстві тимчасово окупованих територій (ДП "Реінтеграція і відновлення", — ред.), після чого від цих автостанцій їздитимуть офіційні перевізники.

Щодо "Великого будівництва", то дороги будуть робити. У минулому році ми зробили дві найбільш розбиті ділянки дороги Р47, цього року плануємо доробити цю дорогу. Також в планах зробити дорогу М18 до КПВВ "Чонгар", а наступного року — дорогу до КПВВ "Каланчак".

— А що стосується Новотроїцького, Чаплинки, Скадовська — там будуть ремонтувати дороги?

— Дорогу до Скадовська відремонтовано минулого року. Дорога до Новотроїцького, Каховки, Херсону 一 це дорога Р47. Її повністю відремонтують. Як я вже говорив, дві найбільш проблемні ділянки відремонтовані торік, і цього року вона запроєктована повністю. Проведено тендери, і після настання хороших погодних умов розпочнуть ремонтні роботи.

— Також багатьох кримчан і херсонців хвилює дорога між Херсоном і Миколаєвом. Чи є плани щодо неї?

— Частина цієї дороги у нас запроєктована. Її зроблять до під’їзду до міста Херсона. Я думаю, що і Миколаїв відремонтує частину дороги, яка перебуває у них на балансі. Принаймні найпроблемніші ділянки вони там підлатали.

— Після окупації Криму Росією Херсонська область почала перенаправляти туристів до себе?

— Так, у Херсонській області дуже великий потенціал. Тут є щонайменше два моря, є Рожеве озеро. Дуже багато природних локацій, які недоступні не лише в нашій країні, а просто у світі. Тому зараз нами розроблено стратегію розвитку. Максимальна кількість сил направлена на те, щоб прорекламувати людям Херсонську область з іншого боку. Тому що вона була недооцінена, недомовлена порівняно з такими розвинутими курортами, як-от Одеса.

До окупації Криму люди відвідували Херсонську область лише мимохідь, тому що їхали до Криму чи Одеси. Але зараз, з огляду на те, що Крим тимчасово окуповано і є карантинні обмеження, які не дають людям виїжджати за кордон, треба цим користуватися.

Треба надати людям спектр послуг для того, щоб вони закохалися в Херсон і поверталися сюди.

А для цього потрібна інфраструктура, дороги, розвиток туризму, інклюзія для людей з обмеженими можливостями.

— Коронавірус може вплинути на туристичні плани області?

— У цій ситуації ми повинні користуватися тим, що люди залишаються в країні, і повинні максимально залучити в Херсон внутрішнього туриста. Якщо ми зараз залучимо максимальну кількість людей, то будемо розуміти, що вони до нас повертатимуться в майбутньому, тому що тут вони будуть переживати ті спогади, відчуття, які у них були в минулому.

— Через кризу, спричинену пандемією, довіра людей до влади знизилася. Чи відчули ви це на собі?

— Мені здається, довіру похитнула системність, яка триває вже протягом 29 років у нашій країні. Люди починають не вірити обіцянкам, тому що покоління виростають на обіцянках, хоча нічого не робиться.

Зараз відбуваються речі, які у людей викликають подив, але вони насторожено ставляться до цього. Наприклад, ремонтують дороги, відновлюють школи, президент направив усі свої сили на розвиток інфраструктури. Інфраструктурні проєкти мають розвиватися — це "локомотив" економіки.

Це правильний напрямок, він повинен реанімуватися. Після цього люди самі побачать зміни, переглянуть свої погляди і будуть довіряти владі. Але для цього ми повинні продовжувати роботу.

— Які у вас амбіції та плани?

— У нас дуже великі амбіції в розвитку туризму. На форумі "Україна 30″ я представив два великих інфраструктурних проєкти.

Перший — La Perla Azzura. Це своєрідний "херсонський Лас-Вегас". Під нього відведено 17 великих ділянок, на яких можна буде будувати п'ятизіркові готелі, яхт-клуби і всю інфраструктуру, яку ми можемо уявити собі.

Це буде в Лазурному, біля Лігурійського озера, у цьому напрямку. Ми вже виконали велику роботу щодо виділення землі для будівництва. Це можна розглядати як один глобальний проєкт, а можна 一 як 17 дрібніших проєктів. Це дає можливість інвестору зайти і реалізовувати не в повному обсязі проєкт, а частково.

Ухвалено закон про гральний бізнес, і ми можемо надати цей майданчик для розвитку грального бізнесу в Херсоні. Це дасть нам можливість збільшити потік туристів.

Другий великий проєкт, який ми обов’язково хочемо реалізувати, 一 це "Екомістечко". У нас є лікарня доктора Козявкіна, яка розташована у Стрілковому. Тут можна зробити лікувальний курорт, який працюватиме весь рік.

Якщо ми реалізуємо ці два масштабних проєкти, це дасть можливість збільшити наш туристичний сезон — зробити його не сезонним, а цілорічним, і відтак направити людей сюди. Ми розуміємо, що люди лікуються і взимку, і влітку. Тим паче цей курорт буде надавати дуже великий спектр послуг, він відомий у багатьох країнах. Є нюанси, але, я думаю, ми його реалізуємо.

— Чи пустите ви воду Північно-Кримським каналом?

— Ви знаєте позицію уряду 一 точно ні.

Медіа-партнери
Прямий ефір