Украина наш дом

"На пропагандистських каналах вони вже практично взяли Миколаїв": яку інформацію отримують у Херсоні, розповів депутат (ВІДЕО)

Інформація. Ілюстративний колаж: cv.tax.gov.ua

На захоплених російськими окупантами телеканалах у Херсонській області жодного слова не говорять про критичну для росіян ситуацію на півдні України — лише про міфічні перемоги. Про це сьогодні, 15 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів депутат Херсонської обласної ради, радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань.

"Треба дивитися правді в очі й говорити про те, що пропагандистська машина Російської Федерації досить серйозно працює. Захоплення місцевих телеканалів, захоплення місцевих друкованих видань вони зараз використовують якраз у своїй пропагандистській машині. Там вони абсолютно не розповідають про те, що ситуація на фронті для них критична. У них навпаки — постійні перемоги, постійні напади. На їхніх пропагандистських каналах вони вже практично взяли місто Миколаїв. Тому пропагандистська машина Російської Федерації досить серйозно працює, переконуючи, що Росія тут назавжди", — розповів депутат.

Водночас доступ до об'єктивної інформації у жителів Херсона та області, за словами Хланя, є. По-перше, у регіоні активно діє українське підпілля.

"Працює наш партизанський рух, який розклеює листівки, який говорить про те, що отримання паспорта Російської Федерації — це злочин. Росія назавжди тут не буде. Попереджає про те, що окупантові доведеться піти", — зазначає радник голови Херсонської ОВА.

По-друге, за його словами, мешканці отримують інформацію через інтернет, навіть попри те, що окупанти всіляко блокують інтернет-з'єднання з українськими серверами.

"Інформація, безумовно, доходить до людей. І люди отримують її через інтернет, люди отримують через YouТube, Facebook. Попри те, що окупанти всіляко блокують інтернет-з'єднання з українськими серверами, наші люди заходять, підключаються через VPN та отримують інформацію", — коментує Хлань.

І по-третє, як він зазначає, люди обмінюються інформацією, зокрема і про заклики виїжджати з Херсона, один із одним.

"Той самий інтернет та взаємодія людей в окупації за останні майже пів року — вже така взаємодопомога один одному. Допомагає і виживати, допомагає і отримувати достовірну інформацію", — зазначив Сергій Хлань.

Читайте також: Контрнаступ росіян абсолютно неможливий, має розпочатися старт деокупації правобережжя: умову назвав Хлань

Прямий ефір