Украина наш дом

На каналі "Дом" прем'єра проєкту "Ліс рук!" з Володимиром Остапчуком

Володимир Остапчук. Фото: kanaldom.tv

У суботу,  5 листопада, об 11:00 на телеканалі "Дом" відбудеться прем'єра пізнавального проєкту власного виробництва про українську літературу "Ліс рук!". Ведучим нового проєкту став Володимир Остапчук.

"Ліс рук!" — це вікторина, яка в легкій ігровій формі представляє небуденний погляд на життя і творчість найвідоміших українських письменників, доповнює знання, отримані зі шкільних підручників та уроків літератури. Її учасники — допитливі й небайдужі школярі середніх та старших класів з різних куточків України. Разом вони складають своєрідний "шкільний клас", у якому протягом 45 хвилин "уроку" шукатимуть відповіді на запитання експертів, розгадуватимуть ребуси, братимуть участь в ігрових постановках, а також самі ставитимуть експертам найнеочікуваніші запитання про українських класиків.

Кожен випуск "Лісу рук!" буде присвячений одному відомому українському письменникові чи письменниці і складатиметься з кількох тематичних блоків про їхнє життя та творчість, кохання, хобі, вподобання, корисні й не дуже звички. У кожному блоці діти даватимуть різні варіанти відповідей на запитання, і лише після того, як зможуть відповісти всі охочі, експерти озвучуватимуть правильний варіант і обов’язково доповнюватимуть його фактами, цікавими сучасним дітям. 

"Сьогодні спостерігаємо хвилю інтересу до української культури й літератури і серед самих українців, і серед іноземців. Ми б дуже хотіли використати цю хвилю, щоб по-новому відкрити наших класиків для такого непростого глядача, як підліток. Це той вік, коли визнані авторитети часто не мають значення, але з іншого боку, саме ті, хто став важливими для нас в юності, формують нас. І якщо "Ліс рук!" допоможе увійти до цього кола нашим класикам вважатиму задачу виконаною. Втім, переконана, наш проєкт буде цікавий не лише школярам, а й усім, хто хоче знати трішки більше про українських письменників", — говорить генеральна директорка державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України", до складу якого входить телеканал "Дом" Юлія Островська.

Ведучим нового проєкту каналу "Дом" став доброзичливий і дотепний Володимир Остапчук. Він не лише ставитиме дітям запитання, даватиме слово для відповіді та рахуватиме оцінки, а й братиме участь у несподіваних перевтіленнях, підтримуватиме учасників, дискутуватиме з експертами, ділитиметься власним шкільним досвідом вивчення української літератури.

Володимир Остапчук. Фото: kanaldom.tv

"Працювати з дітьми, з їхньою безпосередністю, цікавістю, категоричністю — той ще виклик. Сподіваюсь, мені вдалося налагодити наш контакт у студії. Бо "Ліс рук!" зачепив мене не тільки як ведучого, а і як людину з дипломом вчителя і хай незначним, але досвідом викладача. Знаєте, захотілось зробити урок української літератури таким нестандартним і пізнавальним, щоб діти відчули наших класиків ближчими до себе, сучасними, модними, топовими, як зараз кажуть. Щоб не запитували, а навіщо нам це все, а розуміли, чим більше ви читатимете українську літературу, тим краще ви знатимете себе. Мені здається, це важливо", — каже ведучий каналу "Дом" Володимир Остапчук. 

Прем'єрний випуску нового проєкту телеканалу "Дом" буде присвячений Лесі Українці, її силі волі, надзвичайній активності і вмінню ще з дитинства ставити глобальні цілі та досягати їх. Скільки мов знала Леся Українка і скільки країн відвідала? Чи заможною була родина Косачів і куди витрачали гроші батьки Лесі? Яким був її перший вірш та чому на банкноті в 200 гривень зображено ясень і Луцький замок? Чи була Леся Українка модницею, які розваги їй подобались і скільки разів вона закохувалась? Які твори Лесі були під забороною і в царській Росії і в Радянському Союзі? Відповіді на ці та інші запитання шукатимуть школярі в першому випуску "Лісу рук!". Але ще вони самі ставитимуть дуже несподівані запитання експертам. Одне з них: чому Леся Українка не зреклася російського громадянства? Всі відповіді вже цієї суботи об 11:00 на каналі "Дом".

Дивіться проєкт "Ліс рук!" з Володимиром Остапчуком на каналі "Дом" щосуботи об 11:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір