Украина наш дом

На електроопорах — безпечні гнізда для лелек облаштовують на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Иллюстрационное фото: sobitie.com.ua

Нові гнізда для лелек силами місцевої територіальної громади облаштовують у Дніпропетровській області. Встановлюють їх на спеціальні платформи, які закріплюють на електроопорах — вони безпечні для птахів і для людей, інформує "Дом".

У селі Іванівці лелеки звили гніздо кілька років тому. Відтоді щоліта виводять тут пташенят. Для поселення вибрали електроопору. Гніздо зробили прямо на дротах.

"Одне гніздо може досягати 300 кг. Воно 1,5 м у ширину досягає і 50 см, а то і 1,5 м у висоту. Тому, якщо гніздо торкається дроту, це може нести загрозу, звичайно", — пояснила "Дому" вчителька біології Леся Черниш.

Птахи можуть загинути, а люди — залишитися без світла. Тому такі гнізда лелек енергетики прибирають. Аварійні замінюють новими. Їх допомагають робити місцеві жителі та школярі. В готовий металевий каркас вплітають гілки верби. Зверху на готову конструкцію поміщають частину старого гнізда.

"Із таким переселенням я стикаюся вперше. Але знаю, що це вже, якщо не помиляюся, 12-та платформа з перенесення гнізд", — зазначив учень Іванівського ліцею Петриківської сільської ради Ярослав Клименко.

Готову платформу розміщують на тій самій електроопорі. Але нове гніздо не лежить на дротах. Тільки в цьому році в Україні планують замінити понад 100 осель для лелек.

"Дуже важливо, щоб приїжджали сюди відвідувачі та бачили: там гніздо лелек, там цвітуть латаття, лілії на річці Оріль. Тому це хороший проєкт. І він дуже важливий", — повідомила голова Петриківської сільської об'єднаної територіальної громади Наталя Коваленко.

Гнізда лелек замінюють, коли птахи з потомством відлітають на зиму. Навесні вони знову повернуться до своїх домівок, але вже до оновлених та безпечних.

Читайте також: Підсумки 17 жовтня: блокування роботи СММ ОБСЄ, посилення карантину та діджитал-бієнале (ВІДЕО)

Прямий ефір