На 95% зменшилася кількість перетинів КПВВ — генсек ОБСЄ розповіла про наслідки (ВІДЕО)

КПВВ на Донбасі. Фото: dpsu.gov.ua

За минулий рік, у період від листопада 2020 року до вересня цього року, кількість перетинів лінії дотику на Донбасі зменшилася на 95% і це дуже вплинуло на життя людей. Про це сьогодні, 3 грудня, повідомила генеральна секретарка ОБСЄ Хельга Марія Шмід у межах Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, яка відбувається у Стокгольмі, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

"Ми говоримо про людей, які живуть по обидва боки цієї лінії. І по обидва її боки нам чітко заявили, що всі пункти пропуску мають бути відкриті та повністю функціональні. Інакше це означає, що люди позбавлені пенсій, у них немає доступу до роботи, немає доступу до освіти — а це теж дуже важливо. З іншого боку, наслідком такого тривалого поділу людей також може стати труднощі у відновленні комунікації, що також негативно вплине на інтеграцію в довгостроковій перспективі. Я порушувала це питання у розмові з паном Лавровим (міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, — ред.)", — сказала вона.

Крім того, за словами генсека, крім цивільних осіб, це також обмеження свободи пересування та відсутність гарантій безпеки для представників Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ та їхньої техніки.

"У своїй попередній доповіді я говорила про те, що представники Місії потрапляють під обстріли. Це неприпустимо. Це завдає шкоди ефективності Місії, яка є досить об'єктивною, і включає понад 700 спостерігачів з 40 країн. І ось ця об'єктивність безпосередньо залежить від надійних та безпечних умов. Це, безперечно, одне з вкрай важливих питань", — додала Хельга Марія Шмід.

Читайте також: Україна у фокусі уваги міністеріалу ОБСЄ — заяви учасників (ВІДЕО)

Нагадаємо, чинна очільниця ОБСЄ, голова МЗС Швеції Анн Лінде заявила, что спостерігачі СММ ОБСЄ в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) регулярно стикаються з обмеженнями свободи пересування.

Прямий ефір