Украина наш дом

"На 9 травня зібрали колаборантів та приїжджих для картинки": Лагута — про реалії Херсонщини

9 травня у Новій Каховці (Херсонська область). Фото: Тelegram

У Херсонській області на "святкуванні" 9 травня, яке влаштували російські окупанти, були присутні лише колабораціоністи, зрадники або спеціально привезені люди для картинки. Про це заявив голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута сьогодні, 10 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

Очільник ОВА наголосив, що ще рік тому, як і задовго до того, як жителів області прийшли "рятувати", людей на заходах з нагоди 9 травня було в рази, у сотні разів більше.

"Люди приходили самі, були зі щасливими посмішками. Учора на "святі" 9 травня, яке влаштували окупанти, я хочу сказати, що майже нікого не впізнав, хоча 26 років проживаю в Херсоні. Це багато про що говорить. Напевно, це були привезені люди для створення картинки, можливо, з тимчасово окупованого Криму. Ось я так і оцінюю "свято" 9 травня, яке відбулось у Херсоні, у Новій Каховці, Каховці, Скадовську та інших окупованих містах регіону", — розповів Лагута.

За його словами, вже понад 300 тис. жителів залишили Херсонську область.

"Зараз ми бачимо катастрофу просто. Порушено всі ланцюжки. Аграрії їдуть, моряки, понад 300 тис. жителів покинули Херсонську область. Найголовніше — розірвано ланцюжок сімейних цінностей, бабусі та дідусі залишаються. Люди віком понад 50-60 років уже не знають, чи залишатись. Вони не знають, чи побачать своїх дітей. А молоді їдуть зі своїми дітьми. Тому біда — у кожному напрямі", — прокоментував Лагута.

Він наголосив: ні "референдум", ні так зване "приєднання" до Автономної Республіки Крим, або до Російської Федерації, Херсонщині не потрібні.

"Люди чекають на звільнення і хочуть жити, як раніше. Вони за незалежну Україну. І щоб тут не проводили окупанти — це буде нелегітимно. І трагедія для Херсонської області, яка стояла на початку піку свого розвитку, вона, як і раніше, актуальна", — наголосив глава ОВА.

На його думку, окупанти зможуть сфальсифікувати, як і "свято" на 9 травня, якусь картинку про псевдореферендум з огляду на те, що у них в руках уже є з соціальних служб, з Пенсійного фонду дані людей, які проживають в області.

"Звичайно ж, вписати реальних людей, поставити так звані галочки вони зможуть, але наголошую: чи можливо це? Можливо. Чи буде це законно, легітимно? Звичайно, ні. І чи буде це відображати бажання Херсонщини? Звичайно, ні. Бажанням Херсонщини було зараз закінчувати ремонтувати дороги та відкривати курортний сезон у мирній та вільній українській області", — доповнив Лагута.

Він упевнений, що після звільнення області вона дуже швидко увіллється в колишнє мирне життя і все відновить.

Читайте також: Гуманітарна ситуація, як і раніше, критична, — голова Херсонської області Лагута (ВІДЕО)

Прямий ефір