Украина наш дом

На 37% збільшилась кількість перетинів КПВВ Донбасу, — правозахисники

У березні лінію зіткнення на Донбасі через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) громадяни перетнули 52 823 разів. Водночас, працювали тільки два КПВВ. У порівняні з лютим (33 тис.), загальна кількість перетинів лінії дотику збільшилась на 37%. Як повідомляє "Дом", про це йдеться в моніторинговому звіті "Перетин лінії розмежування через КПВВ" за березень 2021 року благодійного фонду "Право на захист", опублікованому сьогодні, 16 квітня, на сайті організації.

Так, у Донецькій області через КППВ "Новотроїцьке" 945 осіб здійснили перетин лінії дотику у бік підконтрольної Україні території (ПУТ), та 998 осіб перетнули у бік непідконтрольної Україні території (НПУТ).

На КПВВ "Станиця Луганська" в Луганській області 25 385 осіб перетнули лінію дотику у бік ПУТ, та 25 497 осіб — у протилежному напрямку.

Як додають правозахисники, процедура перетину залишалася незмінною на обох КПВВ.

Водночас у фонді зазначили, що до зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень призвело те, що протягом місяця перетин лінії дотику можливо було здійснити лише через два КПВВ.

Також, за даними правозахисників, 81% осіб, які перетнули лінію дотику, здали безплатний експрестест на COVID-19 на КПВВ "Новотроїцьке" та 1% — на КПВВ "Станиця Луганська".

Зазначимо, що звіт містить інформацію, зібрану БФ "Право на захист" в межах опитування, що регулярно здійснюється із червня 2017 року на КПВВ, розташованих в Донецькій ("Майорське", "Мар’їнка", "Гнутове" та "Новотроїцьке") та Луганській ("Станиця Луганська") областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту. У  березні було опитано 711 осіб. Серед них 60% становили жінки та 40% — чоловіки.

Читайте також: "Розумні зупинки" з'явилися на КПВВ "Станиця Луганська" (ФОТО)

Як повідомлялося раніше, монітори БФ "Право на захист" вже кілька тижнів поспіль фіксують на КПВВ Донбасу збільшення кількості людей, яких доправляють на проходження обсервації через поширення COVID-19.

Прямий ефір