Ми усвідомимо, що зробили велику помилку, — Тейлор про рішення США щодо "Північного потоку-2"

Уильям Тейлор. Фото: liga.net

Рішення уряду США підтримати завершення будівництва і запуск російського газопроводу "Північний потік-2" було помилковим. Реалізація проєкту принесе величезну вигоду Росії і сильно зміцнить її позиції у Європі. Так вважає колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, про що він сказав в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом".

Він зазначив, що за всі роки рішення, які ухвалювалися стосовно "Північного потоку-2", ніколи не давалися легко.

"Я вважаю, що останнє рішення мого уряду — уряду Сполучених Штатів — було помилковим. І що люди, які ухвалили це рішення, були набагато стурбованішими станом відносин США та Німеччини, ніж результатом такого рішення щодо "Північного потоку-2" для Росії", — сказав Тейлор.

Помилка в тому, що, по-перше, запуск газопроводу посилить позиції Росії у Європі.

"Північний потік-2", якщо він буде завершений, принесе таку величезну вигоду Росії і так сильно зміцнить її позиції в Європі, що, обернувшись назад через певний час, ми усвідомимо, що зробили помилку. Велику помилку", — акцентував дипломат.

По-друге, "Північний потік-2" несе ризики національним інтересам України.

"Ми вручили Росії той важіль, за допомогою якого вона зможе маніпулювати не лише Україною за допомогою ціни на транзит, але також отримати вплив над Німеччиною. І взагалі над всією Західною Європою, оскільки газопровід тягнеться з Росії до Німеччини і далі до Європи. Мені здається, ми зробили помилку", — продовжив він.

Експосол вважає, що ще є шанс протистояти введенню в експлуатацію "Північного потоку-2".

"Багато-хто не здається і продовжує боротьбу проти запуску цього газопроводу. Це нелегка боротьба, але вона може увінчатися успіхом", — сказав Тейлор.

Якщо ж зупинити проєкт не вдасться, то Україні потрібно отримати максимальну вигоду від пропозицій Німеччини, озвучених в якості "компенсації" втрат, яких зазнає Українська держава.

"Що абсолютно точно можна зробити — це постаратися скористатися тим, що запропонувала Німеччина, і постаратися отримати максимальну вигоду. Німці добре знали, що Україні буде важко, що для України таке рішення буде болючим і завдасть шкоди. І німці розуміли, що повинні чимось відплатити Україні, зробити щось для неї. І тому їхні зобов'язання допомагати Україні розвивати енергонезалежність, закладені в тих домовленостях, були непоганим рішенням — недостатнім, але все ж досить корисним", — сказав Тейлор.

Що стосується США, то дипломат вважає, що вони безпосередньо повинні простежити за тим, щоб Німеччина виконала всі дані нею обіцянки в питанні підтримки енергетичної безпеки України.

Повна версія інтерв'ю: Чи скаже президент Байден "так": велике інтерв'ю експосла США в Україні Вільяма Тейлора

Читайте також: Підтримати Україну — проти Росії: можливість приєднання США до переговорів щодо Донбасу оцінив Тейлор

Нагадаємо, 31 серпня почнеться офіційний візит до Вашингтона президента України Володимира Зеленського. 1 вересня він проведе перемовини з президентом США Джо Байденом.

Медіа-партнери
Прямий ефір