Ми хочемо по-новому відкривати Україну для світу: про новий сезон каналу "Дом" говоримо з гендиректоркою ДП "МПІУ" Юлією Островською

Юлія Островська. Фото: kanaldom.tv

12 вересня на каналі "Дом" стартував новий телевізійний сезон. Серед нових проєктів кожен глядач точно знайде щось для себе. Про новинки сезону в ефірі програми "Ранок Вдома" розповіла Юлія Островська, генеральна директорка державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України", у структурі якого працює "Дом".

Ведучі програми — Лілія Ребрик та Костя Октябрьский.

— Як телеканал "Дом", скажімо так, адаптувався до нових реалій, як війна вплинула на наповнення ефіру?

— Кардинально вплинула. Спочатку ми транслювали загальнонаціональний телемарафон. Але ми постійно аналізували потреби нашого глядача у цей важкий період, і за пів року війни викристалізувалась нова концепція.

Зараз на телеканалах триває загальнонаціональний марафон, який мовить новини, і це правильно. Але ми вирішили, що потрібно ще гуманітарне мовлення, яке б об'єднувало всіх людей, які перебувають зараз як в Україні, так і тих, яким довелося поїхати.

І ми хочемо розповідати про Україну, відкривати її по-новому, розповідати, як Україна інтегрована в світову культуру, як Україна сама впливала на цю культуру. Адже багато хто про це не знає, і їм буде цікаво.

— А чим принципово відрізнятимуться ефіри "Дому" цієї осені від попередніх сезонів?

— Раніше ми мовили саме на тимчасово окуповані території, і контент враховував потреби цієї нашої аудиторії. Тому, наприклад, у нас були новини, інформаційний контент.

Зараз інші концепції. Зараз ми вже україномовний канал для всієї країни, у якого більш гуманітарний аспект.

— Дійсно, багатьох зараз турбує питання мови, є прагнення в українців свідомо переходити на українську мову, і дійсно, я бачу просто якийсь шалений поштовх в цьому напрямку.

— Дійсно, так. Але телеканал "Дом" став україномовним вже з січня цього року. Тобто ми продовжуємо цей рух.

— Новий сезон — це нові проєкти. Які вони будуть, і на яку аудиторію орієнтовані?

— На різну, я б сказала — на широку аудиторію. Є проєкти, які будуть цікаві більш дорослій аудиторії, є проєкти для жінок, а є такі, які класно подивитися і всією сім'єю. Ми для всіх.

Вже цього тижня буде кілька наших прем'єр. Зараз у всіх нас такий період — переосмислення. Наприклад, людей, які працювали на телеканалі, були ведучими, ми побачимо вже в зовсім іншій якості. Це буде сюрприз.

Наприклад, у нас буде проєкт "Точка опори" — це розмови зі знаковими, видатними людьми, які поділяться своїми історіями, життєвими досвідом, що може бути корисним іншим. Можливо, подивившись програму, хтось знайде для себе шлях виходу з певної ситуації, може, з іншого боку, з іншої точки зору подивиться на ситуацію, знайде для себе відповіді на питання, що хвилюють. Тобто знайде ту необхідну точку опори, щоби подолати всі труднощі.

Також буде документальна стрічка про жінок, які вимушені були виїхати з України через війну, які зараз перебувають в Європі чи в інших куточках світу. Бо "із-за поребрика" уже пішли вкиди, мовляв, наші українські біженки тільки й зайняті за кордоном тим, де знайти хорошого перукаря. Але ж це не так, і ми про це знаємо. Життя українок, які вимушені були покинути домівки, — це ж не туризм, це нові виклики, які доводиться долати їм щодня. І наші українки не сидять на місці, не "перечікують" війну, вони теж діють. І ми хотіли показати, як насправді живуть наші жінки за кордоном.

Зараз відбувається повальна діджиталізація. Наприклад, для людей, які постійно в телефоні, назвемо їх "смартфон-глядачі", для них щось буде? Наприклад, щодо нашої програми "Ранок Вдома".

— Звичайно, в нас є сторінки "Ранку Вдома" у соцмережах — в Instagram, у Facebook, в YouTube... Ми всюди є. І хто захоче подивитися нас — заходьте.

Читайте також: У вересні на телеканалі "Дом" розпочинається новий сезон

Прямий ефір